Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 8 березня.


Віктор Недоступ Київ, 8 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 8 березня Анна Стюарт стала королевою, в Парижі вперше жінка отримала ліцензію пілота, а Мухамед Алі вперше програв на ринзі

8 березня 1702 року після смерті Вільгельма ІІІ Оранського, штатгальтера Нідерландів, короля Англії, Шотландії та Ірландії, на престол зійшла протестантка Анна Стюарт, дочка короля Якова ІІ, позбавленого влади під час "Славної революції".

1910 – Парижанка баронеса де Ларош стає першою жінкою, що отримала ліцензію пілота.

1917 – У Петрограді мітинги і демонстрації з приводу Міжнародного жіночого дня набувають масового характеру. До демонстрантів, що вимагають "хліба і миру", приєднуються робітники Путіловського заводу, які страйкують від 2 березня. Між демонстрантами та поліцією – сутички, вони стають початком Лютневої (за старим стилем 8 березня – 23 лютого) революції. Через тиждень російський імператор Микола ІІ зрікається престолу.

1952 – У Пенсільванському госпіталі (Філадельфія) вперше застосовують апарат "штучне серце" – він протягом 80 хвилин підтримує життєдіяльність 41-річного Пітера Дюрінга, якому роблять операцію на серці.

1963 – У результаті військового перевороту у Сирії до влади приходить Партія арабського соціалістичного відродження (Баас). Заснована у 1947 році, вона й до сьогодні є правлячою партією країни.

1964 – У США виникає радикальна націоналістична партія “Організація Афроамериканської Єдності”.

1971 – Мухамед Алі, колишній абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій категорії, позбавлений у 1967 році цього звання за відмову служити в армії, зазнає першої поразки на професійному ринзі – у 15-раундовому поєдинку він за очками програє діючому чемпіону Джо Фрезеру.

1988 – В Іркутську сім''я Овечкіних (11 осіб, серед яких учасники сімейної джаз-групи "Семь Симеонов") намагається захопити пасажирський літак ТУ-154, що виконує рейс Іркутськ-Курган-Ленінград, з метою летіти за кордон. Під час операції звільнення літака гине бортпровідниця і три пасажири.

А у 2000 році Верховний суд Ізраїлю постановив, що уряд країни більше не має права виділяти землі для поселенців, базуючись на етнічному чи релігійному принципі, і забороняти арабам селитись там, де вони цього захочуть.
XS
SM
MD
LG