Доступність посилання

ТОП новини

Долю проекту нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ вирішать на енергетичному саміті у Варшаві.


Єва Поштар Варшава, 8 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – В енергетичному секторі економіки не все залежить від президентів – такий підсумок роблять коментатори у Польщі після зустрічі Віктора Ющенка та Леха Качинського, що відбулася в середу в Плоцьку. Польські аналітики розглядають результати цієї зустрічі передусім крізь призму українсько-польської енергетичної співпраці. Публіцисти коментують і справу травневого енергетичного саміту, в якому, окрім президентів України та Польщі, візьмуть участь і керівники Азербайджану, Грузії і Казахстану.

Польські коментатори вважають, що енергетична політика Польщі приносить перші успіхи. Нещодавно польська компанія стала власником покладів газу у Балтійському морі, поблизу берегів Норвегії. У середу ж під час зустрічі з президентом Польщі Лехом Качинським Президент України підтримав ідею побудови нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ для транспортування каспійської нафти. Польські експерти у справах паливно-енергетичного сектора вважають, що нафта і газ з альтернативних джерел навіть дорожчі від російських енергоносіїв, зате можуть бути запорукою енергетичної незалежності. Візит до Польщі Президента України Віктора Ющенка коментує для РС публіцист Пьотр Косцінський: «На мою думку, це була успішна зустріч. Будемо очікувати її подальших результатів, особливо в галузі економіки. Однак, на мою думку, в комерційних енергетичних проектах багато залежить від приватних компаній, не обов’язково від президентів чи урядів».

Навколо енергетичного саміту у травні

Однією з провідних тем, яку в Плоцьку обговорили президенти України та Польщі, був проект енергетичного саміту. Він запланований на травень у Варшаві. Ідею зустрічі президентів України, Польщі, Азербайджану, Грузії та Казахстану коментує РС журналістка економічного відділення щоденника "Жечпосполіта" Агнешка Лакома: «Вважаю, що дуже доброю думкою є проект провести у Варшаві енергетичний саміт за участю президентів п''ятьох держав. Відкритими залишаються питання: хто саме прибуде до Варшави, чи країни Каспійського басейну одностайно підтримають бажання приєднатись до українсько-польського енергетичного проекту ?».

У Польщі вважають, що в такому проекті, як Одеса-Броди-Гданськ вирішальне слово матимуть енергетичні компанії. Слід пригадати, що досі дві найбільші польські державні нафтові компанії «Орлен» та «Лотос» не дуже хотіли виділяти гроші на завершення побудови нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ. Продовжує Агнешка Лакома: «Залишаються основні питання: чи Казахстан та Азербайджан і керівники національних компаній цих країн захочуть сказати в травні у Варшаві: «Так, ми здатні постачати нафту до нафтопроводу Одеса-Броди».

Тепер слово за дипломатами

На думку польських аналітиків, тепер, перед підготовкою травневого енергетичного саміту, серйозне завдання стоїть перед польськими дипломатами, які щораз частіше відвідують каспійський регіон. Адже вміння переконувати є однією з невід’ємних складових дипломатії.
XS
SM
MD
LG