Доступність посилання

ТОП новини

У Росії все більше мільярдерів, а кандидат «проти всіх» зник із виборчих бюлетенів


Валентина Люля Прага, 9 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Світові мільярдери (серед них і семеро українців); чим цікавий турецький енергетичний ринок для України і передвиборча статистика у Росії – ось деякі з тем європейської преси у п’ятницю.

«Найбагатші стають ще багатшими», – стверджує британська газета «Ґардіан». Видання аналізує опублікований у американському журналі «Форбс» список мільярдерів планети. Найбільше багатіїв і надалі живе у США – це 44%. Однак, за даними видання, ця цифра зменшується, бо все більше мільярдерів продукує Росія. Цього року їх у списку аж 53, зазначає «Ґардіан».

Серед мільярдерів планети є й сім українців. Найбагатший – народний депутат України Ринат Ахметов. У нього чотири мільярди доларів. У списку «Форбсу» Ахметов на двісті чотирнадцятій сходинці. Віктор Пінчук, Сергій Тарута, Віталій Гайдук, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Костянтин Жеваго – далі у списку. Про розширення енергетичного співробітництва зі сусідами розповідає стаття «Україна зосереджується на турецькому енергетичному ринку» у газеті «Теркіш дейлі ньюс». Йдеться про проект «Набукко», який має транспортувати нафту та газ через Туреччину до Європейського Союзу. Учасниками цього проекту є Австрія, Туреччина, Болгарія, Румунія та Угорщина. Посол України в Туреччині Олександр Міщенко в інтерв’ю цій турецькій газеті сказав, що Україна має намір долучитися до створення атомної електростанції, яка необхідна для дослідження нафти та газу на дні Чорного моря. За словами посла, найближчим часом російського газу не буде вистачати для потреб Євросоюзу, України та Туреччини, цитує його «Теркіш Дейлі Ньюс».

У Росії напередодні регіональних виборів газета «Правда» закликає «Кого хочеш вибирай» і нагадує, що цього разу у виборчих бюлетенях не буде «улюбленого в провінції знаменитого кандидата «проти всіх». У грудні минулого року почало діяти нове виборче законодавство, а от пристосувати його до виборів встигли ще не всюди. У Комі, Вологодській та Мурманській областях голосувати будуть по-старому, повідомляє «Правда». Частину кандидатів обиратимуть за мажоритарною системою, а частину за пропорційною. А в Дагестані, Санкт-Петербурзі та Московській області голосуватимуть по-новому – тільки за пропорційною системою, інформує «Правда».
XS
SM
MD
LG