Доступність посилання

ТОП новини

Чи випадковим є посилення політичної еліти Росії вихідцями з Санкт-Петербурга?


Василь Зілгалов Прага, 9 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Про посилення в Кремлі ролі нової сантк-петербурзької політичної еліти вже багато писали і говорили. Але коли сьогодні, вслід за президентом Росії Владіміром Путіним, з’являються імена двох можливих спадкоємців глави Кремля – віце-прем’єрів уряду Сєрґєя Іванова та Дмітрія Медведєва, також вихідців з міста на Неві, то знову виникає запитання про причини такого підбору кадрів.

Ось як коментує посилення ролі людей з Петербурга в політичному бомонді Росії Алєксандр Смірнов, історик і екскурсовод за матеріалами виставки петербурзького Музею російської політичної історії під назвою «300 років Санкт-Петербурга в російській політиці»: «Коли президентом країни став Владімір Путін, перед ним постало завдання: проводити нову політику. Тому що для Путіна було очевидно, що 90-і роки – це шлях в нікуди для країни. Але опертися на тих людей, які були в Москві, він не міг. Тому що вони були дуже зав’язані на тих колах, які у нас в Росії називають «олігархічними», з тими відомствами, які потонули в корупції. Для Путіна важливо було проводити політику, що втілювала би петербурзький підхід, петербурзький менталітет... Путін формував команду з тих людей, яких особисто знав».

Пересічні мешканці Петербурга також мають свою думку щодо посилення ролі їхніх земляків у російській владі:

«Я не вважаю, що це означає, що вони мають якийсь петербурзький менталітет чи ще щось таке. Це лише збіг обставин».

«Мені здається, що це добра тенденція. Чому всіх із Москви? Путін хоч якось намагається цього позбутися».

А викладач Санкт-Петербурзького Політехнічного Інституту Ірина Кондрашова каже Радіо Свобода, що місто тут не грає ролі: «Мене лякає, що всі політичні лідери з Петербурга належать до однієї організації. КҐБ – це, так би мовити, поза географією. Ми можемо говорити про типаж людини, яка має стосунок до цієї організації. У ній вихований і за її законами живе. І в даному випадку немає значення, де живе людина».

Нагадаємо, що Путін дослужився в 1985-90 роках у групі радянських окупаційних військ в Німеччині до підполковника КДБ. А Сєрґєй Іванов, донедавна міністр оброни, є не лише ровесником Путіна: разом вони працювали не один рік.
XS
SM
MD
LG