Доступність посилання

ТОП новини

Нові вимоги опозиції.


Тетяна Ярмощук Київ, 12 березня, 2007 рік (RadioSvoboda.Ua) – Звільнити міністра внутрішніх справ та Генпрокурора. Провести референдум щодо визнання форми державного правління та позбавити депутатів-перебіжчиків мандату. Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна” ухвалили заяву про спільні дії та вимоги до антикризової коаліції. Президент каже, що з більшістю цих вимог він погоджується, але нічого конкретнішого він ще не сказав.


Новий тиждень – нові ідеї. Сьогодні опозиція оприлюднила низку планів на майбутнє. Представники БЮТу та “Нашої України” внесли до парламенту проект постанови щодо звільнення з посад міністра внутрішніх справ Василя Цушка та Генпрокурора Олександра Медведька.

Геть прокурора та міністра внутрішніх спарав

Юлія Тимошенко каже, що колишні кримінальні авторитети розставляються на ключові посади в Міністерстві внутрішніх справ та в прокуратурі. Тому вносяться проекти постанов про звільнення міністра внутрішніх справ Цушка і Генерального прокурора Медведька зі своїх посад.

“Ми вважаємо, що загроза настільки велика, що прийшов час Президенту видати указ про підпорядкування внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Президенту” ,— каже Тимошенко.

Президентська чи парламентська форма правління — хай скаже народ.

Окрім цього, опозиція виступає за термінове проведення референдуму щодо державної форми правління. Народ повинен визначитися щодо державного устрою України.

Після цього народного волевиявлення опозиція пропонує скликати конституційну комісію, яка “зобов’язана найближчим часом запропонувати суспільству нову редакцію Конституції, що покладе край так званій політичній реформі, яка більше схожа на політичне шулерство” — констатує Юлія Тимошенко.

Депутате, не стрибай по фракціях

І ще “Наша Україна” та БЮТ вимагатимуть позбавлення повноважень депутатів, які перейшли з їхніх фракцій до коаліції, і обіцяють, що не дозволять більше антикризовикам ухвалювати лобістські закони.

Лідер “Нашої України” В’ячеслав Кириленко стверджує, що український парламент уже давно перестав працювати як загальнонаціональний, законодавчий орган, а почав працювати як структура, яка просто штампує рішення уряду.

“А тепер, я думаю, жодне лобістське рішення, жодне рішення, яке створює додаткові джерела для корупції, не пройде через сито президентського вето. У цьому сенсі дії об’єднаної опозиції будуть абсолютно конструктивними і зрозумілими для виборців. Такі дії задекларовані у публічних документах, які ми підписали упродовж останніх півтора місяця” — сказав Кириленко.

На думку політолога Вадима Карасьова, нинішні кроки опозиції можуть виявитися дієвими, оскільки вони мають конкретну мету.

Підписуючи заяву про співпрацю, БЮТ та “Наша Україна” визначили кінцевою метою дострокові вибори на всіх рівнях. Втім, навіть у Секретаріаті Президента перспективу перевиборів вважають надто примарною.
XS
SM
MD
LG