
“Без опозиції будуть ухвалюватися здебільшого лише лобістські, корупційні законопроекти, які не мають ніяких шансів дістати підпис Президента, а отже і статус закону. Не прислухавшись до 17 вимог об’єднаної демократичної опозиції, керівництво Верховної Ради свідомо прирекло себе на безрезультатну роботу”.
Утім, на думку антикризовиків, парламент здатен працювати у нормальному режимі і без опозиції. Представник Партії регіонів Ярослав Сухий:
“Верховна Рада України, не дивлячись на психопатаж істероїдних мадамів буде працювати. Ми беремо під охорону усі об’єкти життєдіяльності Верховної Ради і вона працюватиме. А вони нехай ходять по вулицях і збирають людей”.
Віктор Янукович, перебуваючи з візитом у Рівному заявив, що найближчим часом антикризова коаліція таки розгляне вимоги опозиції і дасть відповіді.
“Там, де можна буде піти назустріч або досягти консенсусу, звісно ми будемо це робити, тому що ми завжди були і будемо за стабільність у нашій країні. Ми вважаємо, що в них один інтерес, у цієї команди: за будь-яку ціну за межами українського законодавства отримати владу і цим показати своє ставлення до законів і Конституції. Для нас це не нове”.
Відсутність у залі засідань частини парламентських фракцій, на думку наукового директора школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Олександра Гараня, це черговий крок у поглибленні політичної кризи:
“Формально парламент продовжуватиме працювати, тому що більшість парламенту представлена. Ця більшість може сидіти в напівпорожній залі і продовжувати ухвалювати закони. Але безумовно, що з моральної точки зору легітимність такого законотворення зменшується. Очевидно, що це є лише кроком у кризі, яка зараз наростає”.
Напередодні фракції “Наша Україна” та БЮТ на спільному засіданні за участю Президента ухвалили заяву про спільні дії і вимоги до антикризової коаліції. Серед вимог опозиції: звільнення нинішніх міністра внутрішніх справ та Генпрокурора, проведення референдуму про визначення форми державного правління та позбавлення мандатів депутатів-перебіжчиків.