Доступність посилання

ТОП новини

США не зверталися до України щодо розміщення елементів ПРО


Про це заявив директор американського агентства з протиракетної оборони генерал-лейтенант Генрі Оберінг: "Запити такого характеру ми адресували лише Чехії і Польщі”. Він також зазначив, що на сьогодні не має захисту від нових загроз для європейських союзників і не має захисту для баз США, розгорнутих в цьому регіоні.

Генерал-лейтенант Генрі Оберінг.
Про це заявив директор американського агентства з протиракетної оборони генерал-лейтенант Генрі Оберінг на прес-конференції в УНІАН. “Ми не зверталися до України з проханням розмістити у себе якісь елементи ПРО. Запити такого характеру були адресовані лише Чехії і Польщі”, заявив він.

Г. Оберінг зазначив, що останніми роками США дуже занепокоєні розробкою ракетних програм у Північній Кореї та Ірані. Він повідомив, що США вже розгорнули засоби захисту своєї території від північнокорейських ракет. За словами генерала, США будуть завершувати цього року роботи зі створення радіолокаційної станції чи радару на території Великої Британії, які створять первинні можливості захисту США від загрози з боку Ірану. “Ми завершимо ці роботи впродовж наступних двох років, коли в дію буде введено радіолокаційну станцію в Гренландії”, - сказав Г. Оберінг.

Він також зазначив, що на сьогодні не має захисту від нових загроз для європейських союзників і не має захисту для баз США, розгорнутих в цьому регіоні. “Ми дуже занепокоєні загрозою, що походить з боку Ірану, і тими акціями, до яких вдається Іран”, - зазначив генерал. Він повідомив, що з метою захисту від іранської загрози США здійснили аналіз потенційних траєкторій ракетних пусків з боку Ірану на Європу і США. “В результаті ми дійшли висновку, що є дві країни, де найбільш оптимально було б розташувати протиракетні засоби для протистояння цій загрозі”, - сказав він, додавши, що такими країнами є Польща і Чехія.

У разі застосування комплексів протиракетної оборони у Польщі та Чехії, уламки ракети не впадуть ані на територію України, ані Росії, зазначив Оберінг: “Припустимо, що іранська ракета запущена, вона може пролітати над українською, російською територією чи над іншими європейськими територіями. Розгінні ступені цієї ракети можуть впасти на українську територію. Навіть якщо ця ракета запущена в напрямку Сполучених Штатів. Коли запускається перехоплювач з Польщі, щоб перехопити цю ракету, не відбувається зіткнення, в результаті чого вниз падають уламки. Коли відбувається перехоплення, то уламки продовжують летіти приблизно в тому напрямку, в якому летіла ракета. І у випадку ракети, яка б летіла з Ірану до Сполучених Штатів, ці уламки не впали б на українську чи російську територію”,

Г. Оберінг повідомив, що нещодавно США отримали дозвіл на переговори щодо розташування до 10 ракет-перехоплювачів у Польщі і радар супроводу стеження у Чехії. “Ці елементи ПРО могли б захистити і країни Європи, і ті американські сили, які розгорнуті в країнах Європи”, - додав генерал-лейтенант.

Під час прес-конференції до зали УНІАН увійшли четверо представників з прапором ПСПУ, які виголошували гасла проти НАТО. Їх вивели з зали охоронці агентства. Г. Оберінг з приводу цього інциденту зазначив, що він радий бачити, що демократія в Україні “жива і процвітає”. >“Ми цілком за те, щоб з приводу цих питань відбувалися дебати”, - додав він.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко заявляв, що розміщення американських систем протиракетної оборони в Польщі та Чехії сприятиме безпеці всієї Європи. Глава держави зауважив, що системи ПРО у Східній Європі - лише крок до створення багатополярного світу.

Проти розміщення американських систем ПРО у Польші і Чехії виступає Росія.
XS
SM
MD
LG