Доступність посилання

ТОП новини

Чи існують у Польщі табори невільничої праці для українців?


Єва Поштар Варшава, 20 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – В останньому випуску польського впливового тижневика "Впрост" повідомляється, що в Польщі діють невільничі табори праці для громадян України. Видання пише, що посередникам платять 100-200 євро за одного робітника з України. Тижневик посилається на свідчення 40 українців, про котрих повідомили міжнародні організації в Україні, що займаються допомогою жертвам торгівлі людьми.

Стати невільником у Польщі – нескладна справа, вважає тижневик "Впрост". Треба відповісти на оголошення, яких багато в місцевій українській пресі. Заробітки пропонуються досить привабливі: 600-1200 євро на місяць. Охочих везуть вночі автобусами так, щоб не знали, до якої місцевості прибувають. Найчастіше навіть не забирають паспортів, бо через місяць, коли прострочуються візи, українці стають нелегалами. Тоді легше позбавити їх волі, лякаючи польською поліцією. На сторожі стоять молодики з палицями – вони примушують працювати понад силу по кільканадцять годин "щоб відробити борг" за теоретично безкоштовний транспорт.

За статистичними даними польської поліції , найбільше таборів праці для українців розміщено в східних та південних регіонах Польщі.

Поліція проводить оперативні заходи

Чи знає польська поліція про такі табори? На це запитання Радіо Свобода речниця польської поліції Данута Волк-Карачевська зазначила: "Частина з того, що знаємо – це результати нашої оперативної роботи. Про це я зараз не хотіла б говорити".

Радіо Свобода також запитало, чи польська поліція порушила кримінальну справу стосовно таборів праці для українців?

Данута Волк-Карачевська: "Так. Представники польської поліції та прокуратури недавно перебували в Україні".

«Робітникам дозволяли виходити назовні лише раз на тиждень»

Польські організації, що займаються допомогою жертвам торгівлі людьми, також знають про цю справу. Представниця організації La Strada Ірена Давід-Ольчик повідомила: "Зараз працюємо над одним випадком, що про нього нещодавно нас поінформували. Йдеться про невільничу роботу українців на малому заводі, коли робітникам дозволяли виходити назовні лише раз на тиждень. Це було в місцевості поблизу Варшави".

Чи цією справою цікавилась польська поліція? На це речниця поліції Данута Волк-Карачевська відповіла: "Я зараз не хотіла б говорити про справи, про які згадують медіа. Якщо говорити промовисто – через це можемо "спалити" спільну роботу української міліції і польської поліції".

Постраждалі здебільшого не звертаються до правоохоронців

У польській організації La Strada нарікають, що громадяни України на місцях свого перебування в Польщі не повідомляють правоохоронців про випадки порушень законодавства, зокрема про торгівлю людьми.

Ірена Давід-Ольчик: "Ми маємо можливість допомогти потерпілим, але громадяни України не подають нам скарг про невільничу роботу. Можна було б уникнути багатьох ускладнень – треба лише зателефонувати на варшавський номер телефону +48 22 628 99 99, або зайти на сайт: www.strada.org.pl".
XS
SM
MD
LG