Доступність посилання

ТОП новини

Парламент призначив міністром економіки Анатолія Кінаха з фракції «Наша Україна»


За таке рішення проголосували 255 депутатів.

За таке рішення проголосували 255 депутатів.

20 березня прем''єр-міністр Віктор Янукович запропонував Раді звільнити Володимира Макуху з посади міністра економіки й призначити на цю посаду Кінаха.

Виступаючи у Веховній Раді перед голосуванням депутат Володимир Яворівський (БЮТ) заявив, що плановане призначення міністром економіки депутата Ради Анатолія Кінаха (фракція Блоку «Наша Україна») зрадою інтересів опозиції: «Анатолій Кирилович, ви стояли з нами на Майдані, ви йшли на вибори під голосними девізом "Не зрадь Майдан!».

За словами Яворівського, у вівторок 20 березня Україна одержала ще одне підтвердження зрадництва й підлості, коли прем''єр-міністр Віктор Янукович заявив про можливе призначення Кінаха в Кабінет Міністрів.

Напередодні народний депутат Михайло Поживанов, «Наша Україна», Радіо Свобода сказав: «Анатолій Кирилович є Анатолій Кирилович. Він був і Прем’єр-міністром при клані Кучми, він висувався на Президента, потім нардепом став від Віктора Ющенка... А зараз від Ющенка він нічого отримати не може – тобто, наступив черговий етап його життя. От завтра він стане міністром економіки України. Нічого неприродного у поведінці Анатолія Кінаха немає. Я дивувався, що так довго цей процес ішов».

Політолог Кость Бондаренко: «Промисловці та підприємці значною мірою залежні від виконавчої влади. Анатолій Кирилович, як головний лобіст українських промисловців та підприємців, мав або отримати надійний захист для тих промисловців та підприємців, які вирішили перебувати у президентському таборі, або ж мусів іти згідно з волею цих промисловців та підприємців. Тут треба звинувачувати не антикризову коаліцію, яка, мовляв, переманила Кінаха, у даній ситуації потрібно звернути увагу, що Президент та його оточення виявилися нездатними організувати безпеку для промисловців і підприємців, які вирішили підтримати Президента і перейти в його табір». Антикризовики ж прогнозують, що з кожним днем коаліція розширюватиметься

Заступник голови фракції Партії регіонів Василь Кисельов: «Ми переконані, що все більше і більше людей будуть переходити до коаліції, можливо, й не вступати в коаліцію, але голосуватимуть солідарно з нами. Тому що вони розуміють, що те, що зараз відбувається, це дорога в нікуди. А люди вже розумні, люди досвідчені, є багато людей, які займаються бізнесом... Так не може продовжуватися, я переконаний, що буде цьому кінець, і буде позитивне рішення щодо питань примирення і заспокоєння ситуації в державі».

Кінах пройшов у Раду за результатами виборів у березні 2006 року під №2 у списку блоку «Наша Україна».

Від квітня 2000 року Кінах є лідером Партії промисловців і підприємців, що входить до Блоку «Наша Україна», з жовтня 1996 року - президентом Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП).
XS
SM
MD
LG