Доступність посилання

ТОП новини

Омбудсмен відкрила провадження щодо дотримання конституційних прав Юрія Луценка


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова відкрила провадження про дотримання конституційних прав колишнього міністра внутрішніх справ, лідера громадського руху «Народна самооборона» Юрія Луценка за власною ініціативою у вівторок.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова відкрила провадження про дотримання конституційних прав колишнього міністра внутрішніх справ, лідера громадського руху «Народна самооборона» Юрія Луценка за власною ініціативою у вівторок. Про це повідомила в середу її прес-служба.

Карпачова вже обговорила ці питання з самим Луценком, а також із генеральним прокурором Олександром Медведьком і взяла цю справу на особистий контроль, мовиться в повідомленні.

Президент України вважає справу Юрія Луценка наскрізь політизованою і «шитою білими нитками».

На думку Віктора Ющенка, метою цієї справи було заборонити пересування Луценкові як політикові, ізолювати його політичну діяльність.

Перед тим, як у середу Подільський райсуд Києва призупинив досудове слідство в кримінальній справі проти Луценка для з’ясування законності її порушення, Генпрокуратура в вівторок оголосила лідерові «Народної самооборони» підписку про невиїзд, яку той відмовився підписувати.

Останнім часом Луценко активно їздить Україною з виступами, в яких пропагує свій рух.

Генеральна прокуратура 2 березня порушила проти Юрія Луценка кримінальну справу про зловживання службовими обов’язками і незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами. Йдеться про звинувачення, пов’язані з видачею колишнім міністром внутрішніх справ іменної зброї.

У вівторок Генпрокуратура здійснила обшук у помешканні Луценка і того ж дня і в середу викликала його на допити.

Сам Луценко називає справу проти нього політичною і надуманою.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG