Доступність посилання

ТОП новини

Антикризовий кінець


Тетяна Ярмощук Київ, 23 березня, 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Антикризова коаліція змінює назву, а її лави поповнюються. Сьогодні до коаліції увійшли 6 нашоукраїнців та 5 бютівців.

Антикризової коаліції більше немає. Представники більшості перейменувалися у Коаліцію національної єдності. Почесну місію оголосити про це з трибуни Верховної Ради доручили головному комуністу Петру Симоненку: “Ми заявляємо про перехід на якісно новий рівень своєї діяльності. Нами пройдений непростий шлях від антикризових дій, до вироблення стратегії глибоких соціально-економічних реформ в Україні”.

Крім нової назви коаліція отримала ще 11 колишніх опозиціонерів. Новоприєднаний коаліціянт дотеперішній нашоукраїнець Лев Гнатенко пояснив своє рішення бажанням працювати конструктивно: “Коли нас заставляють замість програм працювати за програмою під назвою “17 вимог до уряду”, з позицією, що Президент має ветувати всі закони, як інструмент для підтримки опозиції, то я з цим не погоджуюся”.

За перехід у коаліцію платять від 5 до 7 мільйонів?

Опозиція ж заявляє про підкуп депутатів. У парламентських кулуарах ходять чутки: нібито за перехід у коаліцію платять від 5 до 7 мільйонів доларів. Однак опозиційні лідери переконані, що конституційну більшість сформувати не вдасться. На думку лідера “Нашої України” В’ячеслава Кириленка, Партія регіонів має дещо іншу мету: “Навіть в часи режиму Кучми здобути 300 голосів у парламенті нікому не вдавалося, застосовуючи тиск, погрози і шантаж. Нам прикро, що уряд Януковича знову взяв на озброєння старі методи. Ті методи ніколи не дають результату. Але мені здається, що головним завданням для Партії регіонів є навіть не здобуття 300 голосів, а набрання тієї кількості голосів, при якій позиція ані соціалістів, ані комуністів для них не буде важливою”.

Антикризовики ж закиди відкидають і прогнозують, що коаліція і надалі розширюватиметься. Регіонал Ярослав Сухий заявив: “Вони себе не можуть реалізувати у сесійній залі, тому вони шукають ті умови роботи, які б дали їм можливість реалізувати себе як законотворцям”.

Більшість «перебіжчиків» – бізнесмени

Більшість із нашоукраїнців та бютівців, які перейшли до коаліції, є бізнесменами. Це, на думку політолога Олександра Дергачова пояснює нинішню ситуацію: “Ми зараз говоримо, що неприродно їм бути в опозиції, але неприродно їм бути взагалі у політиці. Тому й виникають проблеми різниці ведення бізнесу для тих, хто в опозиції, а хто при владі. І ось ми дійсно бачимо прояв того, що бізнесмени йшли, щоб бути при владі і використовувати її. В опозиції їм перебувати складно”. Наразі до коаліції входять 253 народних депутати. Тож проста більшість вже є навіть без комуністів.

Матеріали до теми:

• Владна коаліція розширюється. Чого це коштує їй самій, опозиції та Україні?
XS
SM
MD
LG