Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко вважає нелегітимним формування коаліції через індивідуальний вступ депутатів


Про це глава держави заявив на всеукраїнськiй нарадi з головами обласних i районних державних адміністрацій.


Про це глава держави заявив на всеукраїнській нараді з головами обласних i районних державних адміністрацій.

«Конституція України передбачає формування коаліції в парламенті на фракційній основі – крапка. Інших способів формування більшості не існує й не може бути, або вони будуть нелегітимними й неконституційними. Ніякого групового членства, ніякого персонального членства», – сказав Віктор Ющенко.

Він нагадав що вибори Ради в 2006 році пройшли за партійними списками із чого випливає, що коаліція формується на основі фракцій. Президент наполягає на тому, що саме фракційний принцип формування більшості передбачений у Конституції та у регламенті Ради.

Президент вважає ганебним вчинком те, що депутат Верховної Ради від блоку «Наша Україна» Анатолій Кінах погодився зайняти посаду міністра економіки в Кабінеті Міністрів Віктора Януковича.

А 23 березня до парламентської коаліції перейшли 11 бютівців та нашоукраїнців.

На нараді з головами державних, обласних і районних адміністрацій Віктор Ющенко також заявив, що в Україні поглиблюється політична криза.

«Безумовно, в Україні в нас присутня і дуже глибока політична криза. На жаль, вона продовжує посилюватися. Є всі ознаки того, що зухвало порушується українська Конституція, права і свободи, у тому числі і ключового гравця політичного процесу – виборців», – сказав Президент.

Глава держави вважає, що в Україні немає політичного діалогу.

За його словами, виходом із цієї кризи є створення єдиної робочої групи без участі представників органів влади, яка б розробила проект змін до Конституції, а далі Президент би вніс цей проект у Верховну Раду, а потім там була б створена парламентська конституційна комісія.

За ідеєю Президента, її головами могли б бути він сам, представники Кабінету Міністрів і керівництво Ради.

Віктор Ющенко також допускає, що деякі з внесених змін можуть бути винесені на референдум.

«Ми повинні прийти до паритету влади», – наголосив Президент.
XS
SM
MD
LG