ГЛАС НАРОДУ: |
Якому відпочинку Ви надаєте перевагу — вітчизняному чи закордонному? |
Галина, головбух страхової компанії, Луганськ: - Я люблю Крим. Сервіс і ціни — не можу сказати, що кращі, але рідніші. |
Роман Михайлович, пенсіонер: - Крим по-своєму гарний, а Скандинавія — по- своєму. Якщо побачити інший світ — то тоді Франція, Голландія, там я був. Але Карпати — там природа красивіша. |
Ольга, фінансовий директор: - Звичайно, я б поїхала за кордон, тому що там я ще не була. Моя мрія — схід. Я б хотіла побувати в Китаї, Японії. Я готова жити в однозірковому готелі, аби лише подивитися Індію. |
Андрій, менеджер: - За кордон — непогано, але Україна теж класна. Влітку в Україні у Казантипі, а взимку гарно поїхати до Єгипту. Там дешевше. |
Іванка, студентка: - Я більше в Криму буваю, в Ялті. Чорне море, гарне місто. Закодоном сервіс кращий, але своя країна рідніша. |
Вдвічі більше українців їздять відпочивати на закордонні, аніж на рідні курорти
Ольга Ромашкіна: "Люди хочуть отримувати комфорт. На одному “зеленому туризмі” далеко не поїдеш"
Пріоритетними видами туризму держава вважає внутрішній та в''їзний туризм, проте внутрішнім туризмом ніхто не хоче займатись, сказав Радіо Свобода головний редактор журналу “Український туризм” Юрій Дряхлов. І пояснив: невигідно економічно. “Бізнес-структур, які цікавилися б розвитком внутрішнього туризму, практично немає. Це одиниці. Немає розумної державної програми. Що відбувається з Кримом з року в рік, що з Карпатами...А про інші регіони і мови нема. І це є проблемою обласних адміністрацій – дороги, готелі, пам”ятки, рівень сервісу. Це те, з чим бізнес-структури не пов’язані. Тому простіше займатися виїздним туризмом, аніж внутрішнім”.
Показник | 2005 | 2006 | Відхилення |
Внутрішній туризм | 8,2 млн. осіб | 8,5і млн. осіб | +4% |
В''їзний (іноземний) туризм | 17,6 млн. осіб | 18,9 млн. осіб | +7% |
Виїзний туризм | 16,5 млн. осіб | 16,9 млн. осіб | +3% |
Натомість, за словами речника Державної туристичної служби Міністерства культури і туризму Артема Стельмашова, в Україні є всі умови для розвитку туризму. Минулі два роки держава взагалі не фінансувала туристичну галузь, а зараз ці часи начебто минули: “Перспективи розвитку туристичного бізнесу в Україні зараз дуже широкі. Планується виділити на туристичну сферу, в основному на рекламно-інформаційну підтримку, 20 млн. гривень.”
Артем Стельмашов: "Сподіваємось, що за 5 років Україна зможе конкорувати з провідними туристичними державами Європи"
Коли заблищить “Золота підкова “ Львівщини?
Оглядаючись на Туреччину, де інфраструктура була створена фактично з нуля за 15 років, можна сказати, що можливо все, але чи зможе подібний шлях повторити Україна? Задля успішності туристичної справи, яка у розвинених країнах може приносити прибутки до десяти і більше відсотків ВВП, потрібна не стільки розбудова інфраструктури — готелів, доріг, пам’ятників — скільки чітке бачення, з ким і як ми можемо конкурувати, запевняє в інтерв’ю Радіо Свобода головний редактор журналу “Міжнародний туризм” Олександр Горобець. “Ми повинні подивитися, як працюють сьогодні наші сусіди – Польща, Угорщина. Та навіть Румунія, Словаччина за останні роки. Їхні курорти і влітку, і взимку переповнені. Ми, на жаль, не допрацьовуємо. І необов’язково це мають бути 5-зіркові готелі. Для цього повинна бути серйозна державна політика. А зараз, як на мій погляд, вона невиразна.”
Олександр Горобець: "Державна політика України в галузі туризму невиразна!"
За словами Євгена Стьопіна, заступника голови Державної служби туризму, наразі існують три програми розвитку туризму – утримання апарату, безпека туризму і фінансова підтримка розвитку туризму. Найпріорітетнішим напрямком туристичної галузі пан Стьопін називає в’їздний туризм і залучення інвестицій.
Аудіозапис програми. Перший випуск: Аудіозапис програми. Другий випуск: