Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді не вистачає дорожніх знаків


Надія Петрів Ужгород, 29 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Погані дороги, недотримання правил дорожнього руху, керування автом у нетверезому стані – такі причини більшості аварій по всій Україні називають працівники ДАІ. В Ужгороді додають ще один чинник – брак дорожніх знаків і розмітки на шляхах.


Через відсутність знаків та дорожньої розмітки щодня в Ужгороді страждають люди й автомобілі. Дуже часто виявляється, що навіть вину водія-порушника важко довести, бо жодних автодорожніх знаків поблизу ДТП не виявляється.

Хто має дбати про знаки?

Ужгородці скаржаться й стверджують, що ані міська влада, яка має встановлювати знаки, ані дорожня автоінспекція, яка має контролювати дотримання правил дорожнього руху, не виконують своїх обов’язків.

32-річний мешканець Ужгорода Максим: «Знаки в місті Ужгороді розташовані не найкращим чином. Складається таке враження, що вони не покращують роботу автотранспорту, а, навпаки, погіршують. Щодо дорожньої розмітки, то ситуація взагалі жахлива. Нещодавно моя знайома потрапила в автоаварію, вона була потерпіла. Але розібратися в тім, чи винна вона, чи винен інший водій, було практично неможливо, оскільки розмітка була відсутня повністю».

Дороге дорожнє задоволення

Міська влада визнає: знаків таки не вистачає, причому дуже великої кількості.

Заступник міського голови Володимир Химинець повідомив: «Необхідна мінімальна кількість – близько півтори тисячі знаків. Один знак з установленням обходиться місту в 300 гривень. Тобто, потрібна величезна кількість людей і приблизно півмільйона гривень для того, щоб забезпечити знаками місто. Брати ці кошти ми можемо лише з податку на транспортні засоби. На сьогодні надходження по цій статті річне становить приблизно до 300 тисяч гривень. І, звичайно, цих коштів не вистачає».

Водночас самі правоохоронці кажуть, що в багатьох випадках можна б уникнути аварій на дорогах, якби водії дотримувалися елементарних правил дорожнього руху. Саме правила регламентують, як рухатися, якщо немає дорожніх знаків. З іншого боку, в Ужгороді багато екстремалів, котрі думають, що їм жодні закони не писані.

А найбільша проблема в тому, що чимало водіїв просто не бояться низьких штрафів, каже начальник закарпатського ДАІ Олег Кав''юк: «Такі штрафи на даний час і міри впливу має Державтоінспекція, такі штрафи в ДАІ – це так, пальчиком помахати. Треба десь закони зробити жорсткішими – але це всі питання до Верховної Ради, до законодавства нашого».

Регулюватимуть рух кабінетні чиновники

Однак міська влада обіцяє проблему невдовзі вирішити. Для цього з бюджету розвитку виділять кошти для виготовлення знаків. У свою чергу правоохоронці планують збільшити кількість постів Державтоінспекції. Причому, як стверджує керівник обласного ДАІ Олег Кав’юк, на вулицях із палицями стояти будуть кабінетні начальники.
XS
SM
MD
LG