Доступність посилання

ТОП новини

Суд заборонив будь-які акції на майдані Незалежності в Києві в суботу


На проведення акцій у тому самому місці і в той самий час претендувала ціла низка заявників із лав і опозиції, і коаліції. «Наша Україна» дала знати, що оскаржить постанову. Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що опозиція зробить усе, щоб це рішення було змінене в суботу, і закликала киян і мешканців інших міст таки вийти на Майдан. Опозиція домагається розпуску Верховної Ради і призначення дочасних виборів. У разі таких виборів більшість українців проголосувала б за опозицію, свідчать дані одного з опитувань.


Так ухвалив Шевченківський райсуд Києва увечері в п’ятницю за позовом Київської міської державної адміністрації.

На проведення акцій у тому самому місці і в той самий час претендувала ціла низка заявників із лав і опозиції, і коаліції.

Як мовиться в постанові, суд визнав загальновідомою можливість зіткнення між прихильниками різних політичних сил і дійшов висновку, що одночасне проведення акцій усіма заявниками в одному місці може створити небезпеку зіткнень, злочинів і загрозу здоров’ю населення, порушення прав і свобод громадян.

Відтак заборона суду має на меті запобігти подібним зіткненням.

Суд також вирішив, що ця заборона не порушує права й свободи громадян, оскільки стосується обмеження на проведення акцій виключно у згаданому місці.

При цьому, як цитує постанову суду агентство «Українські новини», вона «підлягає негайному виконанню», але водночас «набуває чинності після закінчення строку подачі апеляції» і може бути оскаржена в Апеляційному суді Києва протягом 10 днів.

На це звернули увагу в прес-службі «Народної самооборони», яка не збирається відмовлятися від своїх планів: як тільки на постанову суду подадуть апеляцію, вона втратить чинність.

«Наша Україна», депутат від якої Роман Безсмертний був одним із заявників, дала знати, що оскаржить постанову Шевченківського райсуду.

У юридичному департаменті «Нашої України» заявляють, що їхні юристи надали «беззаперечні докази неправомірності» вимог Київської міської держадміністрації заборонити акції опозиції 31 березня, що позовну заяву написала особа, яка не була уповноважена підписувати позов міськадміністрації, і що позов надійшов за день до проведення акції, а відтак суд не повинен був приймати цю заяву до розгляду.

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко, за повідомленнями, заявила, що опозиція зробить усе, щоб це рішення було змінене в суботу, і закликала киян і мешканців інших міст таки вийти на Майдан.

Тим часом на майдані Незалежності в Києві вже змонтована сцена для суботньої акції БЮТ, «Нашої України» й «Народної самооборони» під назвою «Геть зРаду!»

Активісти і народні депутати від опозиції збираються чергувати біля неї всю ніч, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Там уже стоїть кілька наметів цих політичних сил.

Постанова Шевченківського райсуду також забороняє встановлювати намети на майдані Незалежності.

Опозиція домагається розпуску Верховної Ради і призначення дочасних виборів.

У разі таких виборів більшість українців проголосувала б за опозицію, свідчать дані одного з опитувань.

За дослідженням агентства TNS Ukraine, яке відбулося з 28 лютого до 6 березня, опозиційному блокові «Нашої України» і БЮТ віддали б голоси 28,9% опитаних, а Партії регіонів — 26,8%. При цьому 16,4% не змогли відповісти, за кого б голосували.

За цими даними, Президентові цілком довіряють 10% опитаних, урядові — 5,8%, а Верховній Раді — 4,5%. Найбільша довіра — до церкви, 32,5%.

Інтерфакс-Україна, що повідомляє про це опитування, не наводить даних про його похибку.

Агентство маркетингових і соціологічних досліджень TNS Ukraine належить до світової мережі таких компаній TNS, які діють у приблизно 70 країнах світу.

Матеріали до теми:

• ЄС закликає політиків України до єдності • Представники коаліції й опозиції мітингували й виступали під протилежними гаслами • Комітет національного порятунку закликає Президента розпустити парламент • Колективна безвідповідальність: чим закінчиться розхитування громадсько-політичного життя в Україні? • У Луганську мітингують проти розпуску парламенту • Закарпатці на Майдан не збираються. Поки що • Українська анархія зразка 2007; туман над політичною ареною України; Віктор Ющенко боїться «стати молодшим братом Юлії Тимошенко» (європейська преса)

• Політична розпущеність: чиї проблеми вирішать розпуск парламенту і масові акції протесту? • "Розпустити не можна залишити" – указ про розпуск парламенту готовий і тільки чекає президентського автографа
XS
SM
MD
LG