Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада заборонила проводити дострокові вибори, постановила, що підстав для дострокового припинення її повноважень немає, і поновила ЦВК, яка фальшувала вибори 2004 року


Так парламент вирішив після того, як Президент оголосив, що розпускає Верховну Раду. Депутати назвали неприпустимим вчинення будь-яких дій, спрямованих на підготовку і проведення дострокових виборів, і заборонили Кабінетові Міністрів надавати гроші на них. Верховна Рада заявила, що не визнає жодного акту щодо її подальшої долі, якщо він буде антиконституційний. Засідання парламенту відбулося за участі майже самих лише депутатів від коаліції.

Так парламент вирішив після того, як Президент оголосив, що розпускає Верховну Раду.

Депутати також закликали Парламентську асамблею Ради Європи зреагувати на «неконституційність втручання» Президента в діяльність Верховної Ради на найближчій квітневій сесії.

Парламент, крім того, звертається до Конституційного Суду з проханням розглянути подання про неконституційність указу Президента в п’ятиденний термін.

В одній із низки постанов, ухвалених увечері в понеділок і в ніч на вівторок, депутати назвали неприпустимим вчинення будь-яких дій, спрямованих на підготовку і проведення дострокових виборів.

Верховна Рада також заборонила Кабінетові Міністрів надавати гроші на проведення позачергових парламентських виборів.

Указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради в парламентській постанові пізно ввечері в понеділок названо «кроком до здійснення державного перевороту», який «не може бути виконаний».

(Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила ввечері в понеділок, що Президент сам видасть відповідні законодавчі акти щодо фінансування дострокових парламентських виборів, якщо Верховна Рада відмовиться це зробити.)

Іншою постановою депутати скасували парламентські постанови від 8 грудня 2004 року про призначення нинішнього складу Центральної виборчої комісії і про дострокове припинення повноважень її попереднього складу. Таким чином поновлені повноваження попереднього складу ЦВК, який сфальшував перші два кола президентських виборів 2004 року.

У листі до Президента парламент пропонує йому скасувати свій указ про розпуск.

А у зверненні до народу Верховна Рада заявила, що не визнає жодного акту щодо її подальшої долі, якщо він буде антиконституційний.

Депутати вважають, що жодних правових підстав для розпуску парламенту немає, а коаліція сформована законно.

У зверненні також мовиться, що Верховна Рада буде «адекватно, рішуче і принципово» реагувати на будь-які «протизаконні дії суб’єктів влади чи політичних сил, спрямованих на ліквідацію демократії та парламентаризму в Україні чи порушення рівноваги між гілками влади».

У постанові з назвою «Про запобігання діям, що загрожують конституційному правопорядкові, громадському спокоєві та стабільності в Україні» парламент також звернув увагу на «невідворотність юридичної відповідальності у разі недотримання вимог статті 60 Конституції України щодо віддання та виконання злочинного розпорядження чи наказу».

Згідно з постановою, Генеральна прокуратура України, забезпечуючи неухильне додержання Конституції та законів, має «своєчасно реагувати на факти порушення законності».

Верховна Рада також вирішила тимчасово, до ухвали Конституційного Суду щодо можливості входження до складу коаліції позафракційних народних депутатів, зупинити чинність пункту Регламенту парламенту, який дозволяв таку участь окремих депутатів, а не цілих фракцій.

Депутати, майже виключно від коаліції, зібралися в понеділок увечері на зібрання, яке назвали позачерговим пленарним засіданням, і працювали до ночі на вівторок, а по тому розійшлися до вівторкового ранку.

У Верховній Раді залишилися чергувати на ніч деякі депутати від коаліції.
XS
SM
MD
LG