Доступність посилання

ТОП новини

Британські моряки, яких захоплював Іран, категорично заперечили, що на час захоплення були в іранських територіальних водах


Вони заявили, що зробили такі зізнання в іранському полоні, бо були під «невпинним психологічним тиском». Під час перебування моряків у полоні іранські телеканали неодноразово передавали їхні «зізнання» в тому, ніби вони порушили морський кордон Ірану, і заяви про те, що до них ставляться дуже добре.

Вони заявили, що зробили такі зізнання в іранському полоні, бо були під «невпинним психологічним тиском».

Як мовиться в зачитаній у п’ятницю заяві моряків, їх тримали в Ірані в кам’яних камерах і заявляли, що їм загрожує до 7 років ув’язнення, якщо вони не признаються в порушенні іранського морського кордону.

Моряки також заявляють, що вирішили не починати бою з іранцями, які їх захоплювали, через значну воєнну перевагу іранців і щоб не розпалити міжнародний конфлікт.

У четвер моряки прибули до Британії після того, як у середу Президент Ірану несподівано оголосив, що звільняє їх.

Під час перебування моряків у полоні іранські телеканали неодноразово передавали їхні «зізнання» в тому, ніби вони порушили морський кордон Ірану, і заяви про те, що до них ставляться дуже добре.

Велика Британія заявляла, що моряки робили такі заяви під тиском.

Іран звинувачував 15 британських моряків і морських піхотинців, яких він затримав 23 березня в Перській затоці, в порушенні його морського кордону.

Велика Британія наполягає, що затримані здійснювали патрулювання в глибині територіальних вод Іраку.
XS
SM
MD
LG