Доступність посилання

ТОП новини

Що погоджуватимуть на погоджувальній раді


Тетяна Ярмощук Київ, 10 квітня 2007 RadioSvoboda.Ua) – Чому коаліція збирається на погоджувальну раду? Що означають заяви Партії регіонів про застосування внутрішніх військ? Як нинішню ситуацію оцінюють експерти? Словом, що день прийдешній нам готує?

У нинішній ситуації парламент зобов’язаний працювати у постійному режимі. Так вважає представник Соціалістичної партії Віталій Шибко: “Є питання, які розглядаються законопроектами, є питання, які стосуються сьогоднішнього дня. Треба на все це реагувати. Я думаю, що законодавчий орган повинен бути таким, щоб міг відразу відреагувати на події дня”.

Тим часом Партія регіонів заявляє про наявність інформації щодо можливості застосування внутрішніх військ. Юрій Мірошниченко: “Є факти незаконних наказів, які віддаються, зокрема, військовослужбовцям внутрішніх військ. Їх підготували на вівторок, середу, четвер на можливе застосування їхньої сили. Ми ще не виключаємо, що якимось чином шляхом переговорів буде усунута ця небезпека, яку ми можемо прорахувати, виходячи з тих заяв, які робить Президент. Та сама небезпека, коли Збройні Сили, військовослужбовці підуть на власний народ”.

Опозиція скептично ставиться до обґрунтованості подібних заяв. Представник “Нашої України” Михайло Поживанов: “Це ніщо інше, як страшилки від цієї політичної сили. У них дуже велике бажання лякати суспільство, бо більшість населення сьогодні готова прийти і проголосувати на дострокових виборах, а їм потрібно залякати їх, що це може до чогось призвести. У першу чергу це гра на власний електорат, на східний і на південний”.

У Секретаріаті ж Президента заявляють, що будь-які заяви чи дії від імені Верховної Ради не мають юридичної сили і є приватною думкою їхніх авторів.

Тим часом опозиція оголошує про початок безстрокової акції “зРаду геть”, яка розпочнеться завтра.

Цього тижня Конституційний Суд має розглядати подання депутатів від Партії регіонів щодо відповідності указу Президента про достроковий розпуск Верховної Ради нормам Основного Закону.
XS
SM
MD
LG