Доступність посилання

ТОП новини

Вибухи в Іраку та Алжирі – ланки одного ланцюга


Василь Зілгалов Прага, 12 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Дві кровопролитні атаки «Аль-Каїди» на приміщення уряду і поліцейську дільницю в столиці Алжиру 11 квітня і сьогоднішні вибухи у столиці Іраку оглядачі розцінюють як намагання лідерів тероризму започаткувати новий етап глобальної боротьби проти Заходу.

Нові зухвалі атаки терористів у так званій «зеленій зоні» Багдада і попередні, 11 квітня, вибухи в Алжирі та Марокко – це, на думку багатьох експертів, ланки одного ланцюга.

Адже «зелена зона» іракської столиці, де розташований парламент, це 10 квадратних кілометрів особливо пильно контрольованих силами безпеки уряду. Тут розміщені урядові будівлі, міністерство оборони, західні посольства (зокрема, США та Великої Британії). Потрапити сюди можна лише за особливою перепусткою.

Вибух, що пролунав у приміщенні іракського парламенту, в ресторані, призвів до загибелі 8 осіб і щонайменше 23 поранені.

Кореспондентка Радіо Свобода в Багдаді повідомила: «Окрім парламентарів у ресторані були й багато журналістів, які домовлялися про інтерв’ю з депутатами... Щоб добратися до парламенту, треба пройти кілька контрольних пунктів... Сьогодні перевіряли особливо, два чи три американських вояки були з іракськими солдатами».

Генсек ООН закликав до спільних міжнародних дій проти тероризму

Держсекретар США Кондоліза Райс пов’язує вибух у Багдаді зі спробами певних сил, пов’язаних зі світовим тероризмом: «Очевидно, що це знову терористи, які намагаються перешкодити іракському народові мати майбутнє на основі демократії і стабільності».

Цього ж дня терорист-смертник підірвав авто з вибухівкою у Багдаді, на мосту через ріку Тигр, убивши щонайменше 10 осіб, а дві секції мосту Сарафія впали у річку разом із низкою авт.

Світ із жахом і осудом відреагував і на зухвалі вибухи в Алжирі 11 квітня, під час яких терористи-смертники підірвали два автомобілі, начинені вибухівкою, протаранивши пост урядової охорони в центрі столиці і відділення спецполіції поблизу міжнародного аеропорту. Загинули щонайменше 23 особи і поранені понад 170.

Речник Генсека ООН Пан Ґі-Муна Мері Окабе заявила з цього приводу: «Генеральний секретар вважає, що цей трагічний перебіг подій, зокрема напади в країнах Маґрібу /Північна Африка/, змушують до спільних міжнародних дій проти тероризму, котрий має на меті підірвати нормальне життя суспільства і зруйнувати життя пересічних людей».

Оглядачі розцінюють нову серію вибухів цього тижня, як намагання «Аль-Каїди» активізувати боротьбу проти Заходу. Як американські, так і європейські видання не виключають, що наступною метою терористів може стати Європа.
XS
SM
MD
LG