![](http://gdb.rferl.org/DC644985-57B2-4D7E-B3E1-C2107E6C09ED_w250.jpg)
Двадцяти чотирьох років скульптор уславився своїм пам’ятником княгині Ользі на Михайлівській площі у Києві, проте вже через 8 років пам’ятник був зруйнований більшовиками. За проектами Кавалерідзе були також зведені пам’ятники Тарасові Шевченку у Полтаві, Сумах та Ромнах.
«У роменському пам’ятнику – в поставі голови, у жесті стиснутої руки, що покоїться на коліні, в усьому силуеті постаті, органічно злитої з п’єдесталом у формі пагорба, – я прагнув передати незбориму внутрішню силу поета, його нерозривний зв’язок з рідною землею».
Кавалерідзе поставив 8 кінофільмів, а його фільм «Прометей» був заборонений за так званий «мистецький формалізм» та «шкідливі націоналістичні ухили». Сталіна особливо обурили у «Прометеї» епізоди збройного спротиву чеченців вторгненню російської армії.
Під час окупації Києва нацистами Кавалерідзе очолював Комітет у справах мистецтв Київської міської управи. Коли ж до міста наблизився фронт, митець відмовився виїхати на Захід:
«Тут минуло моє життя. Тут я створив певні цінності. Це все те, до чого прикипіла моя душа. Я не можу це втратити».
Іван Кавалерідзе помер 3 грудня 1978 року у Києві. Нині тут про митця нагадують його пам’ятники Ярославу Мудрому, Григорію Сковороді та відновлений пам’ятник княгині Ользі.