Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Мусіяка: «Не можна ставити питання про відставку всього Конституційного Суду України»


Про це Віктор Мусіяка, юрист, депутат Верховної Ради, 2, 4 скликань, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, коментуючи висловлювання Прем’єр-міністра про можливість розпуску Конституційного Суду.

Віктор Мусіяка
Про це Віктор Мусіяка, юрист, депутат Верховної Ради, 2, 4 скликань, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, коментуючи висловлювання Прем’єр-міністра про можливість розпуску Конституційного Суду.

Так Віктор Янукович днями заявив групі польських журналістів, що до розпуску КС слід вдатися у тому випадку, якщо «Конституційний Суд не ухвалюватиме рішення, або потрапить під політичний вплив. Цей Конституційний Суд треба розпустити. Генеральна прокуратура повинна довести цю справу до кінця – хто загальмував роботу Конституційного Суду, хто винний – політики чи самі судді. Якщо Конституційний Суд не здатний працювати, приймається політичне рішення про дострокові вибори».

Тоді як, за словами юриста Віктора Мусіяки, відповідно до закону про Конституційний Суд, можна порушувати тільки питання про дострокове припинення повноважень конкретного судді, треба назвати підстави, з якої припиняють повноваження, а ці підстави обумовлені законом.

Віктор Місіяка наголосив: «Взагалі нема підстав про розпуск цього органу – Конституційного Суду України. Звичайно, у нас проблема з ним є, він не працює майже рік, і зараз показує, що він, фактично, кудись в кущі ховається, КСУ.

То може і треба ставити питання, але не можна в цій гарячці... Треба чітко визначити підстави щодо кожного, і подивитися, чи дійсно ці підстави можуть бути такими, щоб поставити питання.

Я б не хотів, щоб сказали, що ми і цим тиснемо на суддів. Ми маємо право розглядати їхні дії, особливо в таких ситуаціях».


• Повне інтерв’ю з Віктором Мусіякою

До складу Конституційного Суду входить 18 суддiв (по шiсть суддiв призначають Президент, парламент i З''їзд суддiв). Для ухвалення КС результативного рiшення необхiдно не менш як 11 голосiв.
XS
SM
MD
LG