Доступність посилання

ТОП новини

Росія поновлює спроби домогтися екстрадиції Бориса Березовського


Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка вже надіслав запит до Міністерства внутрішніх справ Великої Британії з проханням позбавити Березовського політичного притулку і видати його до Росії.

Російська прокуратура знову взялася за це після повідомлень, що втеклий олігарх і супротивник Кремля закликає силою скинути Президента Владіміра Путіна.

Як повідомив Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка, він уже надіслав запит до Міністерства внутрішніх справ Великої Британії з проханням позбавити Березовського політичного притулку і видати його до Росії.

Березовський наприкінці минулого тижня заявив в інтерв’ю щоденникові «Ґардіян», що для зміни нинішнього режиму в Росії потрібна сила, а не демократичні вибори, і підтвердив, що по суті хоче розпалити в Росії революцію.

Для цього, сказав тоді Березовський, він підтримує тісні контакти з представниками російської політичної еліти, які поділяють його погляди, що Президент Владімір Путін шкодить Росії, бо згортає демократичні реформи, придушує опозицію, централізує владу й порушує конституцію.

Пізніше Березовський уточнив, що не закликає до насильства і не підтримує його, а виступає за «силу народу», щоб змінити владу в Росії мирним шляхом — так, як це було в Грузії чи Україні.

У Лондоні поліція вже повідомила, що почала розслідування цих та інших заяв Березовського, чи немає в них закликів до насильницького скинення влади суверенної держави.

Власне розслідування цих заяв почали і в Росії.

Дві попередні спроби Москви домогтися видачі Березовського провалилися в британських судах.

У Росії Бориса Березовського звинувачують, зокрема, в фінансових зловживаннях. У Москві вже дали знати, що слухання справи про нібито викрадення Березовським десятків мільйонів доларів у державної авіакомпанії «Аерофлот» можуть початися вже цього тижня.
XS
SM
MD
LG