Доступність посилання

ТОП новини

У Криму проросійські активісти розпочинають нову антиНАТОвську кампанію


Володимир Притула Слухати: Сімферополь, 17 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму проросійські активісти розпочинають нову антиНАТОвську кампанію. Цього разу її ініціатором виступила Координаційна Рада організацій російських співвітчизників Криму. Втім, деякі політики уже звинуватили її у реалізації в автономії політики Москви, яка втручається у внутрішні справи України.

Координаційна рада російських співвітчизників Криму днями оприлюднила ухвалену нею постанову “Про організацію антиНАТОвської роботи в Криму”. У документі просування Північноатлантичного Альянсу на схід названо таким, що “суперечить інтересам народу України”, а політику української влади – “колабораціоністською”. Усім організаціям, що входять до Координаційної ради, доручили розробити програми антиНАТОвської пропаганди, забезпечивши “фактами, що віддзеркалюють агресивну сутність і злодіяння країн НАТО”.

У постанові також доручення – посилити “військово-патріотичне виховання молоді” і провести під антиНАТОвськими лозунгами святкування 1 і 9 травня. Учасники Координаційної ради російських співвітчизників також вирішили підтримати антиНАТОвські акції в Одесі та інших містах України, а в Сімферополі пікетувати Верховну Раду АРК з метою примусити її ще раз оголосити Крим “Територією без НАТО”.

Допомога Російського культурного центру в кампанії проти НАТО

Активість Євроатлантичної коаліції Олег Фомушкін
Один із лідерів громадської Євроатлантичної коаліції Криму Олег Фомушкін стверджує, що за планами і діями Координаційної ради російських співвітчизників стоїть Москва, яка має інший інтерес: “Росія зацікавлена у тому, щоб не виплачувати справжню ціну за перебування Чорноморського флоту на території України і тому підбурює кримчан, використовуючи тему НАТО”.

Аналітик Представництва Президента в Криму Андрій Іванець
Олега Фомушкіна підтримує аналітик Постійного представництва Президента України в Криму Андрій Іванець: “В Україні існує свобода слова і свобода політичної діяльності, тож кожен може висловлюватися щодо НАТО. Але згадану постанову підписав Павло Хрієнко, який є директором Російського культурного центру, фінансованого урядом Москви. А деякі організації, що входять до Координаційної ради російських співвітчизників теж отримують допомогу з Росії. Тому тут може йти мова про втручання у внутрішні справи України з боку іншої держави”.

Не порушення закону, а позиція діаспори?

Активіст Координаційної Ради російських співвітчизників Криму Вадим Мордашов
Мені не вдалося зв’язатися із Павлом Хрієнком, але інший активіст Координаційної ради Вадим Мордашов такі припущення в інтерв’ю Радіо “Своборда” заперечив: “Нікого не дивує, що на території Канади є українська діаспора – це нормально. А чому на території України не може бути російської діаспори? Так от ми тут – російська діаспора, і у нас є свої погляди і думки. І тут немає ні порушення законів, ні прав людити. Це цілком нормальне явище”.

Вадим Мордашов повідомив, що уже завтра активісти Координаційної ради російських співвітчизників збираються пікетувати кримський парламент із антиНАТОвськими гаслами.

Матеріали до теми:

• Янукович каже, що не боїться нових виборів і не виключає імпічменту Ющенка • Судний день у Києві. Державний переворот підтриманий Заходом. (Огляд європейської преси) • Перший крок до рішення. КС розпочав вирішувати долю парламенту • Чи змінить країну очікуване рішення Конституційного Суду щодо Указу Президента?

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG