Доступність посилання

ТОП новини

У США оголосили жалобу за загиблими внаслідок нападу в політехнічному університеті штату Вірджинія


Президент США Джордж Буш, який прибув до Віржинського політехнічного університету, від імені всієї країни висловив співчуття родинам загиблих.

Студенти Політехнічного університету Вірджинії втішають один одного після стрілянини у результаті якої 32 особи загинули і близько 30 були поранені. Блексбург, 16 квітня 2007 р.
Учора в університеті відбулася жалобна церемонія, у якій взяв участь президент США Джордж Буш. Від імені всього американського народу він висловив співчуття родинам загиблих.

Учора повідомили ім’я чоловіка, який здійснив напад. Це 23-річний студент із Південної Кореї Чо Син Хий. Він убив 32 особи, після чого сам застрелився.

Чо Син Хий тривалий час проживав у США. За деякими даними, останнім часом він ставав усе агресивнішим. За словами однокурсників, Чо Син Хий писав п’єси зі сценами жорстоких убивств та насилля.

Президент Політехнічного університету Вірджинії Чарльз Штегер назвав вчорашнє вбивство монументальною трагедією.

«Університет перебуває у стані шоку та жаху від того, що тут відбулося. І я хочу висловити свої найщиріші і найглибші співчуття родинам усіх жертв, серед яких є наші студенти», – сказав Штегер.

Губернатор штату Вірджинія Том Кейн оголосив про введення надзвичайного стану у штаті в зв’язку з трагедією в Політехнічному університеті. Губернатор штату пообіцяв негайно розпочати незалежне розслідування трагедії.

Світ реагує з жахом

Прем’єр міністр Великоюританії Тоні Блер:

«Я в шоці від жахливої втрати невинних життів у Політехнічному університеті Вірджинії. Від імені Британії та британського народу я хочу висловити наш глибокий смуток з приводу цієї трагедії. Ми шлемо американському народові і зокрема сім’ям жертв, наше співчуття і наші молитви».

Президент України Віктор Ющенко висловив співчуття з приводу трагедії:

«З глибоким сумом в Україні сприйняли звістку про масове вбивство студентів та викладачів у місті Блексбурзі», – йдеться у листі Глави Української держави до Президента США Джорджа Буша. – «Від імені Українського народу та від себе особисто висловлюю Вам, Вельмишановний пане Президенте, сім''ям загиблих і всьому американському народові щирі співчуття».

Прем’єр міністр Австралії Джон Говард:

«Від імені Австралії та австралійського народу я шлю моє співчуття всім американцям, зокрема сім’ям тих, хто стали жертвами цього божевільного нападника».

1996 року після масакри 35 осіб в австралійському штаті Тасманія, Австралія запровадила суворий контроль над вогнепальною зброєю. Пів мільйона пістолетів та рушниць було здано на знищення.

Матеріал до теми:

• Масове вбивство в університеті Вірджинії здійснив студент.
XS
SM
MD
LG