Доступність посилання

ТОП новини

«Студентське братство» проти Чорноморського флоту Росії


Володимир Притула Сімферополь, 23 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму всеукраїнська молодіжна організація «Студентське братство» контролює виконання Чорноморським флотом Росії українського законодавства. Минулими вихідними у Феодосії, а з понеділка у Балаклаві студенти вимагали від російських військових не порушувати міжурядову угоду про базування на території України Чорноморського флоту Росії.

«Студентське братство» сьогодні зранку виявило у Балаклаві російський військовий об’єкт. За словами лідера Братства Олега Яценка, за російсько-українською угодою про базування Чорноморського флоту Росії в Україні, його там не має бути. Російська частина і три причали у Балаклавській бухті згідно з цим документом мали бути передані українській стороні ще кілька років тому.

«Студентська відповідь» – намети та пікети

Активісти «Студентського братства» встановили на воротах цієї частини таблички «Українська територія» і «Обережно: окупація!», а також поруч влаштували наметове містечко. Як повідомив Олег Яценко, попри погрози з боку російських військових, студенти мають намір і далі продовжувати свою акцію, щоб привернути увагу української влади та громадськості до порушень з боку російської сторони. Водночас, представники балаклавської міліції припинили спробу російських військових фізично вплинути на українських студентів.

А в неділю «братчики» перебували у Феодосії, де встановили на гарнізонному будинку офіцерів Чорноморського флоту Росії державні прапори України. Два синьо-жовтих стяги вони вивісили о 9 ранку на триметровій висоті і до вечора не давали російським військовим та проросійським активістам їх знімати.

За словами Олега Яценка, проведенням цієї акції студенти хочуть «підштовхнути органи влади України до виконання своїх обов’язків із захисту суверенітету і встановлення законності у відносинах із російським Чорноморським флотом, який брутально порушує Конституцію України та українсько-російські базові угоди».

Кого захищає кримська міліція

На відміну від Балаклави, у Феодосії правоохоронці не захистили студентів від проросійських активістів, які поламали кілька студентських наметів. Більше того, Олега Яценка там «наполегливо», як він висловився, провели до відділку міліції, де він дав пояснення з приводу цієї акції. правоохоронці обшукали автомобіль «Студентського братства».

Попри тиск російських військових, проросійських активістів і частини кримських правоохоронців, студенти, як заявив Олег Яценко, не збираються припиняти громадянський моніторинг дотримання росіянами міжурядових угод щодо флоту.

Ще торік влітку під час такої ж громадської інспекції, «братчики» виявили координаційний центр антинатовських заходів у Феодосії, розташований саме у гарнізонному будинку офіцерів. За словами Олега Яценка, зараз російські військові незаконно утримують близько 300 об’єктів, що належать українській стороні.

Представники Чорноморського флоту Росії офіційно ніяк не коментують ці дії і заяви «Студентського братства». Неофіційно ж представник російських військових назвав вимоги українських студентів «маячнею».
XS
SM
MD
LG