Доступність посилання

ТОП новини

Мрія про дельфінарій: «за» і «проти»


Олена Солодовнікова Харків, 23 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Харкові з’явиться дельфінарій. За задумом міської влади, він має стати частиною зоопарку. Крім того, у цьому басейні за допомогою дельфінів зможуть проходити реабілітацію діти-інваліди. Однак захисники тварин кажуть, що дельфіни страждатимуть у неволі. До того ж, на них негативно впливатиме сухий клімат міста.

Опинитися в дельфінарії можна буде, купивши квиток до зоопарку. Саме на його території має бути басейн. Мер Харкова Михайло Добкін не приховує, що проект комерційний. Але зауважує, що погодився на його втілення через соціальні пропозиції інвесторів.

Дельфіни допомагатимуть лікувати дітей

Раз на тиждень дельфінарій зможуть безкоштовно відвідувати шкільні екскурсії, діти-сироти, а крім того тут проходитимуть реабілітацію діти-інваліди, розповів мер Харкова.

«Серед послуг, які надаватиме дельфінарій, є послуга з реабілітації дітей з ураженнями центральної нервової системи», – зазначив Михайло Добкін.

Тоді як почесний член міжнародного інституту дослідження дельфінів Олександр Ющенко стверджує, що лікувати дітей у закритому басейні за допомогою дельфінотерапії неможливо: «У закритому приміщенні такі сеанси не проводяться, тому що дельфіни не використовують санар, у них виникають больові відчуття. І жодного лікувального ефекту не буде».

Досвід 8-річної давнини

Проти будівництва дельфінарію протестує і товариство захисту тварин. Нагадують, що вісім років тому в Харкові вже існував басейн, де мешкали ссавці, – його закрили через нерентабельність.

Тоді, за словами голови харківського товариства захисту тварин Олега Бондаренка, дельфінів тримали в жахливих умовах. Через це вони хворіли та помирали.

Олег Бондаренко: «Ми не можемо домогтися їх нормального утримування. Вони починають хворіти, починають покриватися якимось грибком, починаються запалювальні процеси. Для того, щоб дельфін чистив свою шкіру, йому треба «летіти» на великій швидкості. Тоді він захищає свою шкіру від поранень».

До того ж, Олег Бондаренко впевнений, що дельфіни повинні жити не просто в солоній, а в справжній морській воді. Він також наголошує, що використовувати дельфінів у комерційних цілях заборонено: «Дельфіни належать до тих тварин, які дуже погано переносять замкнений простір, тому що вони спілкуються за допомогою ехолокації. Відлуння від стін доводить їх до божевілля. Це суцільне страждання».

Дельфінотерапія без дельфінів: британський досвід

Тим часом у світі дедалі популярнішими стають так звані «віртуальні дельфінарії», які винайшли англійські вчені. В них використовують лікувальні звуки дельфінів та імітують ефект сумісного плавання з людиною.

«У такому віртуальному домі можна лікувати дітей увесь рік. При чому я порівнював показники з ефективності методик лікування – вони майже такі, як при реальному контакті», – розповів Олександр Ющенко.

Харківській вчений пропонує побудувати саме такий сучасний центр. Свої пропозиції та сумніви противники будівництва виклали у листі, який відправили міському голові.
XS
SM
MD
LG