Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд у середу перейшов до закритого розгляду конституційності Указу Президента про розпуск парламенту


За таке рішення проголосували 14 суддів. У середу КСУ заслухав завершальні виступи сторін. .


За таке рішення проголосували 14 суддів.

У середу КСУ заслухав завершальні виступи сторін.

А напередодні, зранку, представник Кабінету Міністрів в КСУ Василь Німченко знову заявив, що не відповідатиме на питання тих суддів, які раніше заявляли про тиск на них: «Зважаючи на те, що самовідводу немає, я залишаю за собою право утримуватися від дачі відповіді суддям Конституційного Суду Кампо, Лілака, Шишкіна, Стецюка».

Судді, про яких йшлося, розцінили це, як неповагу. Суддя Дмитро Лілак сказав: «Це явна неповага, це безпрецедентний випадок в історії українського конституційного судочинства, щоб представники сторін, які за законом зобов’язані сприяти всебічному та повному розгляду справи вели себе таким чином».

Інші ж судді закликали чинити відповідно до регламенту. «Не може суддя ображатися на тих людей, які дають йому пояснення, які мають певне право, і певну свободу на реалізацію цього права. На ображених воду возять», – сказав суддя Михайло Колос.

Під стінами Конституційного Суду у середу й далі перебувало кілька тисяч прихильників коаліції та опозиції.

Співробітники міліції охороняли всі входи до КС і не допускали учасників мітингу до будинку.

Розгляд подання депутатів від коаліції про відповідність Основному Закону Указу Президента про припинення повноважень Верховної Ради Конституційний Суд розпочав 17 квітня.

Матеріали до теми:

• Генпрокуратура відмовила в порушенні кримінальної справи проти судді Конституційного Суду Сюзанни Станік • Конституційний Суд продовжить розгляд конституційності Указу Президента про розпуск парламенту в середу, 25 квітня • Яка ідея може об''єднати українську націю? • Партійці просять – бізнесмени дають • Білоруський опозиціонер: «З політичного погляду Ющенко робить правильні кроки»
XS
SM
MD
LG