Доступність посилання

ТОП новини

Одна гривня за годину – нові столичні тарифи паркування


Олексій Крапивко Київ, 25 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Вчора столична влада встановила нові тарифи на паркування автомобілів, єдині в усьому Києві: 1 гривня за одну годину. Чи виконується це розпорядження, що думають автовласники та як поводяться самі паркувальники?


На одній з парковок у центрі Києва табличка: «Платна стоянка. 1 година – 10 гривень». Від учора ця табличка не дійсна. Залишити машину в центрі столиці на одну годину віднині коштує 1 гривню. Таке розпорядження видала Київська державна адміністрація. До цього ціна паркування сягала в деяких місцях 30 гривень за годину.

Чому столична влада зменшила вартість парковки

Однак до міського бюджету гроші від районних парксервісів не надходили в достатньому обсязі, вважає заступник мера Ірена Кільчицька: “Ми побачили, що надходження в районні парксервіси і невеличкий відсоток надходження до міста не те, що не збільшилось, а навіть у деяких районах і зменшилось" I>. Це пояснюється хитрощами парксервісів у подачі інформації про кількість місць на парковках.

Тепер, коли паркувальники отримуватимуть менше, на бюджеті міста це жодним чином не позначиться. Але це тимчасові міри, кажуть у мерії. Там обіцяли розробити нові, обґрунтовані тарифи на паркування в різних частинах міста. І ці тарифи можуть бути вищими за попередні.

Розгублені автовласники і паркувальники

Самі паркувальники не знають, чого очікувати від керівництва, і зараз, здебільшого, навіть не підходять до машин, що припаркувалися.

– “Ні, ну були інші ціни. Були по 10 гривень на годину, а тепер міська рада щось обговорила і вирішила на певний час на весь Київ зробити по гривні на годину”.

Автовласники ж поки не вірять у зниження тарифів, а до такої можливості ставляться скептично:

– “Я думаю, що має бути гривня на годину, а беруть, мабуть, як брали і раніше – по 10. Ну, наскільки я знаю, було по 10 гривень, якщо не відмінили. Я думаю, що при теперішній владі навряд чи відмінять”.

Столична влада планує встановити відеоспостереження на всіх парковках, які розташовані в центрі міста. Це дозволить, на їхню думку, підрахувати кількість машин на них та в майбутньому встановити систему безготівкового розрахунку за допомогою мобільного телефону.

Але поки, попри всі експерименти влади, більше безпечних місць для паркування не з’явилося, як і не зменшилась кількість автомобілів на вулицях Києва.

Матеріали до теми:

• Шукай машину. Чи допомагають евакуатори подолати безлад із паркуванням? • Чи подешевшають «іномарки» після вступу України до СОТ? • В Україні автомобільний бум. Чи буде продовження?
XS
SM
MD
LG