Доступність посилання

ТОП новини

На Заході занепокоєні заявою Путіна стосовно Договору про звичайне озброєння в Європі


Наталія Вікуліна Брюссель, 27 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На Заході стурбовані заявою президента Росії Владіміра Путіна про те, що його країна може вийти з Договору про звичайне озброєння в Європі. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що країни альянсу цим “серйозно занепокоєні”, а держсекретар США Кондоліза Райс зазначила, що виконувати зобов''язання договору мають всі країни-учасниці.

Журналісти дивляться виступ Президента Росії Володимира Путіна. Москва, 26 квітня 2007 р.
Наріжним каменем європейської безпеки назвав генсек НАТО Договір про звичайне озброєння в Європі, мораторій на який хоче запровадити Путін. На зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Осло Яап де Хооп Схеффер заявив, що був збентежений заявою російського президента: “Це повідомлення ми зустріли із занепокоєнням, серйозним занепокоєнням, розчаруванням і жалем”.

Кремль незадоволений наміром США розмістити елементи ПРО у Польщі і Чехії

Російський лідер оголосив про мораторій на Договір про звичайне озброєння в Європі через незадоволення планами США розташувати протиракетні установки у Польщі і Чехії, щоб захистити Захід від можливої ракетної атаки Ірану.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що його країна має всі підстави для занепокоєння: “Ми не можемо бути не стурбованими фактом, що військова інфраструктура НАТО наближається до наших кордонів”.

Тим часом Держсекретар США Кондоліза Райс зазначила: безглуздо вірити, що протиракетні установки США можуть бути спрямовані проти Росії.

Договір про звичайне озброєння в Європі підписали 1990 року 28 європейських країн, США і Канада. 1998 року до договору внесли поправки. Договір зобов''язує країни обмежувати розгортання озброєнь на європейському континенті.

Ультиматум Путіна спрямований проти Грузії?

Аналітик Радіо Свобода Ліз Фуллер вважає, що ультиматум Пуітна спрямований передовсім проти Грузії. А саме, може означати нарощування Росією озброєнь на Північному Кавказі,щоб стримати Тбілісі проти військового вторгнення при вирішенні конфлікту з Абхазією і Південною Осетією.

Натомість директор московського Центру Карнегі Роуз Ґоттемеллер закликає не драматизувати ситуацію. Вона вважає, що Путін обурений тим, що до його слів не прислухаються на Заході.

Роуз Ґоттемеллер: “Путін розчарований. Як я розумію, тим, що стурбованості Росії не приділяють достатньо уваги. За останні кілька місяців росіяни неодноразово заявляли, і сам Путін дуже чітко говорив під час промови в Мюнхені 10 лютого, що Росія вельми незадоволена планами США розмістити протиракетні елементі у Польщі і Чехії. Вони дуже сильно виступали проти цього, і здається, що це і спричинило велике обурення Путіна”.

В останні місяці Москва підсилила свою антиамериканську риторику, звинувативши Сполучені Штати у спробі підірвати майбутні парламентські і президентські вибори в Росії. Москва також виступає проти розширення НАТО і висловлює незадоволення діалогом альянсу з Україною і Грузією.
XS
SM
MD
LG