Доступність посилання

ТОП новини

Депутати парламентської більшості — за одночасне проведення парламентських i президентських виборів


За таку постанову в цілому проголосували в понеділок 234 з 254 народних депутатів, зареєстрованих у залі Верховної Ради. Тим часом лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко наголосив, що всі рішення, ухвалені в понеділок у приміщенні парламенту, не мають жодної юридичної сили, оскільки від 2 квітня, відповідно до указу Президента, Верховна Рада 5-го скликання припинила свої повноваження.


За таку постанову в цілому проголосували в понеділок 234 з 254 народних депутатів, зареєстрованих у залі Верховної Ради.

Згідно з документом, одночасні вибори президента i народних депутатів мали б відбутися протягом 90 днів від дня набрання чинності законом про внесення змін до Конституції, які передбачали б проведення виборів Президента та народних депутатів, але не пізніше від 9 грудня 2007 року. Тимчасовій спеціальній комісії доручено підготувати i внести на розгляд Верховної Ради до 15 червня проект такого закону.

Як саме парламентська більшість збирається отримати 300 голосів на підтримку такого задуму, ніхто з представників коаліції не пояснював.

Постанова доручає урядові вжити необхідних заходів, щоб забезпечити фінансування виборів Президента і парламенту, а ЦВК — забезпечити виконання закону про державну реєстрацію виборців та своєчасну підготовку до виборів.

Разом із тим коаліціянти заявляють, що чекатимуть на рішення Конституційного Суду.

«Ми готові йти на вибори одночасно і даємо сигнал Президентові. Але в той же час має бути рішення Суду. Буде воно на користь президентського указу — немає питань; не буде — ніяких виборів не може відбуватися», – заявив заступник керівника фракції Партії регіонів Василь Кисельов.

Голова Верховної Ради водночас заявляє про неможливість проведення виборів на основі політичних консультацій.

«Може бути два виходи: або Конституційний Суд визнає правильним указ Президента, або ми вносимо зміни до законодавства, які передбачають можливість проведення дострокових виборів. Інша справа, чи це будуть вибори тільки парламенту, чи це будуть вибори парламенту і Президента», — заявив Олександр Мороз у понеділок у Верховній Раді.

Раніше Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявляв, що дострокові парламентські вибори можуть бути проведені лише на основі політичних консультацій.

Тим часом лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко наголосив, що всі рішення, ухвалені в понеділок у приміщенні парламенту, не мають жодної юридичної сили, оскільки від 2 квітня, відповідно до указу Президента, Верховна Рада 5-го скликання припинила свої повноваження.

За словами Кириленка, такі дії групи народних депутатів 5 скликання спрямовані на дестабілізацію ситуації, метою якої є приховати провальну економічну та соціальну політику колишньої владної коаліції та уряду Віктора Януковича.

«Парламентські вибори відбудуться, згідно з указом Президента України Віктора Ющенка, 24 червня. „Наша Україна“ й інші демократичні сили перебувають у виборчому процесі, а всенародно обраний Президент є гарантом того, що виборчий процес відбудеться прозоро й демократично», — зазначив В’ячеслав Кириленко, про що повідомляє прес-служба «Нашої України».

Раніше, у суботу, на мітингу опозиції в Києві на Європейській площі Віктор Ющенко заявив, що дострокові парламентські вибори відбудуться неминуче.

За словами Ющенка, нині йдеться не про долю 450 народних депутатів: «Ми сьогодні говоримо про явище, яке стосується 47 мільйонів громадян України, це зачіпає вашу родину, бо мова йде про головне: Україна повинна мати чесну владу, владу, яка живе по закону, яка шанує Конституцію».

«Політична корупція лишається одним із головних чинників формування української політичної влади. І якщо ми сьогодні не скажемо чіткого „ні“ тим процесам, які відбуваються в парламенті, ми будемо поглинуті корупцією, яка й далі пануватиме у всіх гілках влади», — зазначив голова держави.

Своїм указом від 26 квітня Президент визнав таким, що втратив чинність, попередній свій указ про розпуск Верховної Ради від 2 квітня, знову достроково припинив повноваження Верховної Ради 5-го скликання і призначив позачергові вибори на 24 червня.

27 квітня Конституційний Суд зареєстрував подання 160 депутатів Верховної Ради щодо відповідності Основному Законові указу Президента, яким позачергові вибори Верховної Ради перенесено з 27 травня на 24 червня.
XS
SM
MD
LG