Доступність посилання

ТОП новини

Аспірин допомагає боротися і з раком


Ірина Халупа Прага, 30 квітня 2007 (RadioSvoboda.ua) — Аспірин. Ми вже знаємо, що ці маленькі білі таблетки допомагають людям із серцевими хворобами, запобігають інфарктам та інсультам. А найновіше дослідження, яке провели лікарі у відомій американській Клініці Майо, вказує на те, що аспірин може також запобігти раковим захворюванням. Оскільки аспірин не коштує багато та продається по всьому світі, це відкриття може мати важливі наслідки для здоров’я людства.


Онколог Адітья Бардія досліджував понад 20 тисяч жінок середнього віку. Ті жінки пили аспірин кожного дня. Вони зменшили свої шанси захворіти раком на 16 відсотків.

Проте у тих випадках, коли жінки курили, не допомогло б навіть відро аспірину. Навпаки: жінки, які палять, ризикують захворіти раком, навіть споживаючи аспірин для профілактики.

Місяць тому Медична школа Гарварду оприлюднила подібне відкриття. У тому дослідженні взяло участь 80 тисяч жінок. Ті, хто, регулярно вживав аспірин, на чверть знизили ризик захворіти на будь-яку хворобу.

Дослідження вказують, що аспірин допомагає і жінкам, і чоловікам.

Не тільки диво, але й ризик

Якщо аспірин таке чудо, то тоді чому лікарі не рекомендують усім пити по таблетці щодня? А тому, що лікарі повинні балансувати корисні якості аспірину з потенційно небезпечними, каже доктор Бардія: «Потенційний ризик від аспірину — це виразки шлунку, шлункові кровотечі або інсульти. Аспірин може спричинити кровотечу в голові».

Як правило, лікарі вирішують, що пацієнтам, яким загрожує інфаркт, краще вживати аспірин. Однак, коли йдеться про ракові захворювання, то необхідно провести ретельніші випробування, стверджує доктор Бардія: «Потрібні додаткові дослідження щодо відповідної дози аспірину та тривалості курсу. Якщо це дасть позитивні результати, тоді аспірин можна буде приписувати регулярно».

До речі, аспірин та героїн відкрив один і той самий німецький хімік. Протягом одного тижня у 1897 році, в пошуках знеболювального препарату, Фелікс Гоффман винайшов ці дві хімічні комбінації. Через понад 100 років героїн є дорогим небезпечним вуличним наркотиком, який викликає глибоку залежність, а маленька біла таблетка аспірину виявилася безкінечним джерелом різних позитивів для нашого здоров’я.
XS
SM
MD
LG