
Проте у тих випадках, коли жінки курили, не допомогло б навіть відро аспірину. Навпаки: жінки, які палять, ризикують захворіти раком, навіть споживаючи аспірин для профілактики.
Місяць тому Медична школа Гарварду оприлюднила подібне відкриття. У тому дослідженні взяло участь 80 тисяч жінок. Ті, хто, регулярно вживав аспірин, на чверть знизили ризик захворіти на будь-яку хворобу.
Дослідження вказують, що аспірин допомагає і жінкам, і чоловікам.
Не тільки диво, але й ризик
Якщо аспірин таке чудо, то тоді чому лікарі не рекомендують усім пити по таблетці щодня? А тому, що лікарі повинні балансувати корисні якості аспірину з потенційно небезпечними, каже доктор Бардія: «Потенційний ризик від аспірину — це виразки шлунку, шлункові кровотечі або інсульти. Аспірин може спричинити кровотечу в голові».
Як правило, лікарі вирішують, що пацієнтам, яким загрожує інфаркт, краще вживати аспірин. Однак, коли йдеться про ракові захворювання, то необхідно провести ретельніші випробування, стверджує доктор Бардія: «Потрібні додаткові дослідження щодо відповідної дози аспірину та тривалості курсу. Якщо це дасть позитивні результати, тоді аспірин можна буде приписувати регулярно».
До речі, аспірин та героїн відкрив один і той самий німецький хімік. Протягом одного тижня у 1897 році, в пошуках знеболювального препарату, Фелікс Гоффман винайшов ці дві хімічні комбінації. Через понад 100 років героїн є дорогим небезпечним вуличним наркотиком, який викликає глибоку залежність, а маленька біла таблетка аспірину виявилася безкінечним джерелом різних позитивів для нашого здоров’я.