Доступність посилання

ТОП новини

Етнореволюція автентичної музики


Іван Костюк Івано-Франківськ, 2 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Один з найбільших в Україні міжнародних фестивалів автентичної музики “Етнореволюція” відбувся в Космачі на Прикарпатті. Упродовж двох днів відомі фольклорні колективи, самодіяльні ансамблі, художники та народні митці демонстрували глядачам свою творчість.

Танці на „Етнореволюції”
Виступає Олександр Власюк – Лірник Сашко
Оскільки міжнародний фестиваль “Етнореволюція” цього разу приймав гуцульський Космач, то цілком закономірно, що гуцули дали йому ще й свою назву “Великдень у Космачі”. На фестивалі впродовж двох днів звучала автентична фольклорна музика Карпат, а етнофолк став основною ознакою 48-годинного музичного марафону.

Учасниця фестивалю, представник журналу “Карпати” Наталка Кушніренко каже, що на цьогорічній “Етнореволюції” виступало багато автентичних гуртів з довколишньої місцевості коло Космача та Косова.

В іншій частині фестивалю були виступи професійних колективів. Особливе враження на публіку вже звично справили такі знані гурти, як “Очеретяний кіт”, “Бурдон”, “Даха Браха”, окремі виконавці, такі, як Олександр Власюк – лірник Сашко. На фестивалі були ще гості – музичні фолкгрупи із сусідньої Польщі.

У межах фестивалю відбувався також Міжнародний з’їзд писанкарів. На центральній вулиці Космача, яка була повністю віддана фестивалю, можна було доволі легко навчитися у знаних майстрів розписувати писанку, робити ляльку-мотанку або ж спробувати себе як вишивальник. Народні майстри демонстрували ще чимало найрізноманітніших ремесел.

Молодь – активна, численна, весела

Молодь основний учасник фестивалю
Чи не найактивнішою, найчисленнішою і найвеселішою частиною учасників фестивалю була молодь. Юнаки та дівчата охоче підспівували та танцювали під музику учасників „Етнореволюції”. Хоча, як говорить Наталка Кушніренко, особливо всіх зворушували виступи унікальних народних колективів, які складались виключно з однієї родини, але тільки з різних поколінь.

На цьому фоні ще більш вражаючими виглядали театральні дійства, які, окрім співу, влаштовували на сцені професійні музиканти, що виконують етнофолк.

За загальним визнанням, організаторам „Етнореволюції” вдалося досягти поставленої мети – показати українцям та гостям з-за кордону оригінальність національної культури та довести важливість її збереження.
XS
SM
MD
LG