Доступність посилання

ТОП новини

Чому бідний? Бо дурний. Чому дурний? Бо бідний.<br>Виявляється, що не так.<br>Високий інтелект не обов’язково конвертується в купу грошей


Олекса Семенченко Лондон, 2 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Люди, які вважають, що вони мають недостатньо грошей, бо їм для цього бракує розуму, нарешті можуть заспокоїтися. Можливо, насправді вони занадто розумні для того, щоб добре заробляти. Недавнє дослідження американського вченого довело: між коефіцієнтом інтелекту людини та її фінансовим успіхом зв’язку немає.

Джей Заґорскі є автором цього нового дослідження та кількох інших про те, які чинники визначають багатство. Він досліджував життєвий шлях семи з половиною тисяч людей упродовж чверті століття. Таким чином вчений з’ясував, що кожне вище очко в тесті на коефіцієнт інтелекту, тобто IQ, виливається у додаткові 200-600 доларів доходу на рік.

Найкраще ведеться тим, чий інтелект трішки вищий, ніж середній

Але вчений не зупинився на цьому й вирішив подивитися не лише на доходи, а й на те, чи мала людина проблеми з оплатою рахунків. Виявилося, що в найкращому фінансовому стані перебувають люди, чий рівень IQ є лише трошки вищий за середній. Ті ж, що мають дуже високий рівень IQ, хоча й заробляють більше, ніж інші, заощаджують менше. Кожен десятий із них нерегулярно сплачує рахунки.

В одному з попередніх досліджень Заґорскі довів, що шлюб та розлучення можуть бути більшими провісниками багатства, ніж інтелект. Шлюб подвоює багатство людини протягом 15 років, а розлучення зменшує статки в середньому на три чверті. Американський вчений з’ясував, що розлучені заробляють пересічно на 10 тисяч доларів менше за одружених.

Щоб проілюструвати те, що інтелект не пов’язаний з багатством, Заґорскі радить подивитися на автомобілі, якими їздять професори. Адже професори — переважно дуже розумні люди, але на університетських паркінгах не побачиш роллс-ройсів, поршів та інших дорогих авт.
XS
SM
MD
LG