Доступність посилання

ТОП новини

Допомогти планеті, змінивши стиль життя


Людмила Ваннек Прага, 4 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Учасники конференції ООН із проблем зміни клімату закликають до різкого скорочення викидів двоокису вуглецю для боротьби з глобальним потеплінням і … до зміни стилю життя. Такі рекомендації містяться у доповіді, яку у п’ятницю в Банґкоку оприлюднила спеціальна міжурядова комісія, що займається проблемами змін клімату.

Цей документ — третій протягом цього року, результат спільної діяльності експертів із понад 120 країн світу. Науковці дійшли висновку, що до 2050 року щорічні викиди двоокису вуглецю мають бути скорочені вдвоє порівняно з початком століття. На думку вчених, це обмежить глобальне підвищення температур на планеті у межах 2 градусів.

Керівник цієї міжурядової комісії Реджендра Пачаурі каже, що висновки доповіді «вражають».

«Ця доповідь уперше мала до справи зі стилем життя і звичками споживачів. Це важливі заходи, якими можна вгамувати викиди парникових газів», — повідомив Пачаурі на прес-конференції в таїландській столиці.

На думку вчених, скоротити викид цих газів в атмосферу можна, збільшивши використання відновлюваних джерел енергії, зменшивши вирубку лісів та економніше використовуючи енергію.

Текст звіту ООН висуває на перший план використання ядерної, сонячної енергії та енергії вітру.

На думку вчених, варто продовжити заходи для зменшення викидів двоокису вуглецю з тепло- і електростанцій, які застосовують вугілля, нафту і газ.

Завдяки таким заходам можна досягти і менш шкідливого впливу на здоров’я людини.

Не тільки заощаджувати, а й змінити життєві звички

Навіть змінивши, для прикладу, час засівання рису або краще доглядаючи за худобою, можна зменшити викиди в атмосферу ще одного шкідливого газу — метану.

В усякому разі головний висновок вчених керівник міжурядової комісії Реджендра Пачаурі сформулював так: «Надзвичайно сильна думка, яка міститься у доповіді: усе людство має почати змінювати спосіб життя і споживацькі звички».

Міжурядова комісія ООН із питань зміни клімату представила цього року ще дві попередні доповіді: в одній роз’яснюються наукові принципи, які визначають кліматичні процеси, а в іншій — можливі наслідки глобального потепління, які більш ніж на 90 відсотків залежать від людської діяльності.
XS
SM
MD
LG