Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко готовий призупинити указ вiд 26 квітня на один день, якщо буде узгоджено рішення Верховної Ради


Про це заявив сьогодні перший заступник голови Секретарiату Президента Iван Васюник. Тим часом координатор парламентської бiльшостi, лiдер фракцiї Партiї регiонiв Раїса Богатирьова вважає, що Верховна Рада не зможе найближчими днями ухвалити пакет документiв, необхiдних для дострокових виборiв. Вона пов''язує це з тим, що учасникам робочої групи не вдалося якiсно наповнити пакет таких документiв. Тоді як лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко заявив у понеділок зранку, що в робочої групи з підготовки позачергових виборів готові майже всі необхідні документи.


Про це заявив сьогодні журналістам перший заступник голови Секретарiату Президента Iван Васюник: «Президент може піти на такий крок за умови, якщо, як це було проголошено президентом, буде синхронне ухвалення рішення й Верховною Радою, i президентом України. Якщо сьогодні до вечора ми узгодимо всi проекти рішень Верховної Ради, то, безумовно, президент своїм рішенням дасть можливість провести повноцінне засідання Верховної Ради завтра».

Iван Васюник зазначив, що наразi за ключовими позицiями пакету полiтичних компромiсiв було досягнуто домовленостей «на 80-85%».

Він також зауважив, що пiсля того, як було досягнуто полiтичних домовленостей про необхiднiсть виходу з полiтичної кризи в Україні шляхом проведення дострокових виборів парламенту, у частини народних депутатів i деяких політичних сил з''явилося «психологiчне несприйняття такого швидкого рiшення».

«Сторона опозицiї i сторона президента з розумінням ставиться до такої позицiї», – наголосив Іван Васюник.

Тим часом координатор парламентської бiльшостi, лiдер фракцiї Партiї регiонiв Раїса Богатирьова вважає, що Верховна Рада не зможе найближчими днями ухвалити пакет документiв, необхiдних для дострокових виборiв.

Вона пов''язує це з тим, що учасникам робочої групи не вдалося якiсно наповнити пакет таких документiв.

Тоді як лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко заявив у понеділок зранку, що в робочої групи з підготовки позачергових виборів готові майже всі необхідні документи.

Два дні тому робоча група розпочала напрацьовувати юридично-правовий механізм проведення дострокових виборів. Про них напередодні домовилися Президент і Прем’єр-міністр.

Ранiше називали можливу дату, 8 травня, для засідання Верховної Ради за участю опозицiї для ухвалення необхідних політичних рішень про дострокові парламентські вибори.

Матеріали до теми:

• Що очікувати від засідання робочої групи з врегулювання кризи.

• Президент і Прем’єр-міністр України домовилися про дострокові парламентські вибори.

• У Європі вітають домовленість, якої досягли Президент і Прем’єр-міністр України про проведення дострокових виборів.
XS
SM
MD
LG