Доступність посилання

ТОП новини

Кілька євродепутатів виступили за перспективу членства в ЄС для України, інші пропонують лише угоду про асоціацію


Про це вони заявили під час засідання Комітету Європарламенту у закордонних справах, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода з Брюсселя. Його учасники обговорювали деталі майбутньої угоди між Євросоюзом та офіційним Києвом.

Про це вони заявили під час засідання Комітету Європарламенту у закордонних справах, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода з Брюсселя.

Його учасники обговорювали деталі майбутньої угоди між Євросоюзом та офіційним Києвом.

У проекті звіту Європарламенту для Євросоюзу і Єврокомісії про цю угоду, серед іншого, запропоновано надати Україні чітку перспективу членства в ЄС.

Водночас доповідач Комітету у закордонних справах Міхал Камінський пропонує включити в рекомендацію Європарламенту формулювання, що переговори мають привести до укладення угоди про асоціацію з Україною.

Віце-президент Європарламенту Марек Сівец теж вважає, що формулювання про надання Україні чіткої перспективи членства слід замінити на угоду про асоціацію, щоб отримати цій ініціативі ширшу підтримку під час голосування в Європарламенті.

А заступник голови Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною Чарльз Таннок заявив, що більшість європейців підтримує вступ до ЄС радше України, а не Туреччини. Він висловився за надання Києву статусу «потенційного кандидата», як у випадку з деякими балканськими країнами.

Тим часом Арі Ватанен, відомий фінський автогонщик, який тепер представляє в Європарламенті Францію, пропонує все-таки надати Україні перспективу вступити до ЄС. «Ми послідовно короткозорі щодо України. І таку короткозорість не може виправити ані окуліст, ані операція», — заявив європарламентар.
XS
SM
MD
LG