Доступність посилання

ТОП новини

Другий візит віце-президента США до Іраку


Сергій Куделя Вашингтон, 10 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Віце-президент США Дік Чейні розпочав вчора своє турне Близьким Сходом із неанонсованого візиту до Багдаду. Там Чейні зустрівся із президентом Іраку Джалалем Талабані, прем’єр міністром Нурі аль-Малікі, головнокомандувачем американських військ в Іраку Девідом Петреусом та низкою інших високопосадовців.

Турне віце-президента США Діка Чейні країнами Близького Сходу повинно було розпочатися з візиту до Об’єднаних Арабських Еміратів. Лише коли літак Чейні опинився у повітрі, журналістам повідомили, що кінцева мета подорожі — Ірак.

Під час свого другого візит до Багдаду від часу скинення Саддама Хусейна віце-президент США намагався переконати іракських урядовців у невідкладності політичних реформ. Зокрема, Білий Дім висловив невдоволення планами іракських законодавців зробити двомісячну літню перерву у своїх засіданнях. За словами віце-президента, усім іракським політикам треба працювати із подвоєною енергією та швидшими темпами.

Під час зустрічей із лідерами шиїтських, сунітських та курдських партій Дік Чейні наголосив на необхідності релігійного примирення у суспільстві. А після зустрічі із Президентом Іраку та головою іракського уряду Дік Чейні заявив: “Ми обговорили широке коло питань, які стосуються ситуації в Іраку та у цілому регіоні. Ми говорили про план безпеки Багдаду, операцію проти терористів та про політичні і економічні питання, які стоять перед іракським урядом”.

Віце-президент також додав, що на підставі розмов із високопосадовцями він зробив висновок про покращення ситуації із безпекою у столиці. На його думку, план збільшення американської військової присутності у Багдаді доводить свою ефективність. Водночас, за повідомленням журналістів, що супроводжують віце-президента, під час однієї з його зустрічей у будинку поблизу пролунав вибух. Однак, як заявила речниця Чейні, віце-президент продовжив свою роботу.
XS
SM
MD
LG