Доступність посилання

ТОП новини

Латвійська Краслава — край синіх озер


Людмила Пилип Рига, 11 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Якщо ви бажаєте побачити Липову, Сонячну або Шоколадну гори, прогулятись Адамовою стежкою і потрапити до Божого саду, а також напитись води з Джерела кохання, то вам, безумовно, слід приїхати до латвійського містечка Краслава. На території Краславського району — 273 озера. Хто хоч раз побував у цьому озерному краю, не може забути синьооку Краславу.

(RadioSvoboda.Ua)
(RadioSvoboda.Ua)
Місто Краслава розташоване в живописній долині річки Дауґави. Приблизно у 1000 році нашої ери в Краславі правила полоцька княгиня Рогніда Горислава, з якою потім одружився Київський князь Володимир. Але золотим віком для Краслави стало правління у 18 столітті польського графа Людвіґа Платера — саме тоді був побудований Краславський палац та влаштовано чудовий парк.

Якби винайшли машину часу, то спеціаліст із питань туризму Краславського інформаційного центру Інта Ліпшане хотіла б хоч на день потрапити у Краславу саме тих часів. Правління Платера сприяло процвітанню Краслави, каже фахівець — саме тоді був заснований перший вищий навчальний заклад у Латвії, Краславська семінарія. А ще Платер мав на меті зробити з Краслави красиве місце для відпочинку. Тут також був лікувальний курорт.

Неподалік від Краславського палацу — гора Карницького, на якій можна побачити одинокий хрест із написом: «Не судіть, і не судимі будете». У 1838 році на цьому місці двоє закоханих, яким батьки не дозволили бути разом, вирішили піти з життя. Після їхньої смерті на горі з’явилось джерело, яке назвали Джерелом кохання. Кажуть, що закохані, які в Янову ніч, тобто на Івана Купала, вип’ють води з цього джерела, будуть щасливими до кінця днів.

Природа, легенди й відпочинок — усе це Краслава

(RadioSvoboda.Ua)
(RadioSvoboda.Ua)
Краславці люблять природу і часто, милуючись чудовими краєвидами, прогулюються про Адамовій стежці, відпочивають у діброві біля Сонячної гори, яку назвали Божим садом. Вважається, що коли Бог мандрував по землі, то зупинився тут і, піднявшись на Сонячну гору, оглядав свої творіння.

Після прогулянки можна зупинитися в одному з хуторів, пристосованих для відпочинку любителів зеленого туризму. Усі вони — біля води. Для активних туристів господарі пропонують каное чи човни для одноденного чи багатоденного маршрутів озерами та річкою. Бажаючі можуть порибалити. А ще на кожному з таких хуторів є лазня, додає Інта Ліпшане.

Але найдивовижнішими є краславські озера. Найбільше з них — Сиверс. На озері Ежерс є багато маленьких, покритих густою рослинністю острівців, а озеро Дріджа є найглибшим у Балтії.

Однак особлива увага мандруючих звернута до Чортового озера. Як каже Інта Ліпшане, дехто говорить, що на цьому місці їх охоплює якесь тривожне відчуття. Тут ніби не можна плавати: легенда твердить, що люди можуть вмерти після занурення у воду озера, що тут птахи не співають і риба не плаває. Але, безумовно, це дуже гарне місце, додає фахівець із туризму.

У краю синіх озер можна знайти відпочинок на будь-який смак. Для любителів велотуризму є кілька маршрутів різної складності. Можна також милуватись краєвидами, сидячи верхом на коні.

Залишилось одне — приїхати до Краслави.
XS
SM
MD
LG