Доступність посилання

ТОП новини

І мотосезон відкрили, і грошей для онокохворих дітей зібрали


Ярослав Гребенюк Луганськ, 14 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Байкери України відкрили новий мотосезон у Луганську. Традиційний «Байк-уікенд» цього року став святом із благодійним підґрунтям. Близька 40 000 гривень, що зібрали учасники мотоциклетного зльоту, підуть на користь дітей, які хворі на рак.

Два дні мотобратчики святкували офіційне відкриття сезону, яке збіглося з першими по-справжньому теплими днями. На естраді відіграли програми більше десятка рок-гуртів із Луганська, а також класики радянського рок-н-ролу із панслов’янським ухилом – група «Калинов Мост».

Байкерські «коні»

Більшість байкерських мотоциклів – це перероблені радянські «Дніпро» та «Урали». Майже кожен байкер із тисячі, які взяли участь у святі, особисто займається цією технічною творчістю. На величезнім полі мисливського тиру «Золота куля», де відбувалось свято, два однакові мотоцикли знайти було неможливо.

Про любов до мотоциклів розповів байкер Олег «Дикий»: «Автомобіль – це дах над головою, а мотоцикл – це… як сказати?.. настрій душі. Промчати з вітерцем…Навіть коли дощ іде, я їжджу все одно – це екстремально, це заводить. Відкриття і закриття сезону – це свято. Збираються всі разом!».

Як завжди, організатором свята виступив луганський мотоклуб «Нічні вовки». Ентузіастам треба було знайти місце, запросити артистів, вирішити питання з гонорарами, сплатити за оренду звукової апаратури, знайти спонсорів, домовитись із ДАІ про проїзд мотоколони містом – колотнеча чимала.

І звісно, прибутку фестиваль ніякого не дає. Задля чого ж цей клопіт? Президент луганського регіонального відділення мотоклубу «Нічні вовки» Володимир «Март» Мартиненко зазначив: «Звичайно, кожен хоче заробити грошей. Але це один раз на рік (хоча б один раз на рік!) відчути себе людиною, прийти у драйв, у кайф… Музика, душа, енергія, позитив… Про що ми взагалі говоримо?! Ви там, хто збирається заробляти гроші, навіть мене не слухайте. Все, це не ваша тема, до побачення!..»

В’їзд для байкерів зробили платним

Зазвичай в’їзд на «Байк-вікенд» для самих байкарів, що з’їжджаються з усієї України, безкоштовний. Однак цього разу платити мали всі, проте ніхто не сперечався, бо зібрані гроші підуть на користь онкологічного відділення Луганської обласної дитячої лікарні. Благодійні мотиви оцінили й люди, до яких «Нічні вовки» звертались по допомогу.

Представник компанії «Про100 страхование», одного зі спонсорів фестивалю, Вадим Голубенко зауважив: «Справа у тому, що захід присвячений дітям із онкологічними захворюваннями, а ми не байдужі до цієї проблеми. І хочете вірте, хочете ні, головна причина – саме ця. Крім усього іншого, ми дуже радіємо, коли бачимо такий рух. Нам подобається така музика, нам подобаються такі люди – веселі, життєрадісні. Якби вся країна була така! За таких людей я пішов би на вибори, – а досі я ніколи ні за кого не голосував».

Яскравим апофеозом «Байк-вікенду» став благодійний аукціон. Його єдиний лот – звичайна кувалда, але до неї додавалась унікальна розвага. Переможець, що придбав кувалду за 850 гривень, отримав право перед очима публіки розтрощити старенький «Запорожець» із написом ДАІ.
XS
SM
MD
LG