Доступність посилання

ТОП новини

У середу очікується візит Ніколя Саркозі до Берліна


Надія Кандиба Німеччина, 16 травня 2007 (RadioSvoboda.ua) — Новий президент Франції Ніколя Саркозі, судячи з усього, намагається довести, що він справді є людиною справи і не збирається сидіти склавши руки. У середу зранку він отримає ключі від Єлисейського палацу, а вже ввечері сяде в літак і здійснить свій перший закордонний візит. У Берліні державний лідер Франції зустрінеться з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

Під час зустрічі Меркель — Саркозі йтиметься передусім про підготовку червневого саміту Європейського Союзу. Цьому самітові Німеччина, яка нині головує в ЄС, надає особливого значення.

Меркель сама поставила перед собою завдання нарешті зрушити з мертвої точки процес реформування Євросоюзу, і на червневій зустрічі державних і урядових лідерів країн ЄС планує представити план подальших дій.

Вона хотіла б зібрати за одним столом урядових представників, які б у другій половині цього року зайнялися випрацюванням конкретних кроків, спрямованих на підвищення дієздатності Європейського Союзу.

Потрібна підтримка Франції

«Я готова до кожного звертатися із закликом і наголошувати, що для Європи дуже багато поставлено на карту. Я готова працювати в цьому напрямку, але сьогодні я ще не можу запропонувати готового рецепту. Тут треба серйозно попрацювати, і мені одній з цим не впоратися. Мені потрібна добра воля інших», — заявила цими днями Анґела Меркель.

Щоб зрушити нарешті з мертвої точки процес ухвалення європейської конституції, німецький канцлер сподівається передусім на підтримку нового президента Франції.

Як наголошують німецькі оглядачі, знайти компроміс у цьому питанні, можливо, вдасться за допомогою пропозиції з боку Саркозі: для початку підписати «спрощену угоду», а не відразу повноцінний основний закон.

Процес підписання загальноєвропейської конституції загальмувався після того, як два роки тому французи й голландці проголосували на референдумах проти цього проекту.
XS
SM
MD
LG