Доступність посилання

ТОП новини

Громадські організації вважають незадовільною діяльність Ніни Карпачової на посаді омбудсмена, а деякі оскаржують у суді її обрання на посаду


Представники громадських організацій вважають, що у справі про залучення дітей до участі в політичних акціях омбудсмен намагалася захистити не права дітей, а певну політичну силу, називають незаконною політичну діяльність Уповноваженої з прав людини і звинувачують Карпачову в тому, що вона не склала депутатського мандату у визначений законом термін.

Після ста днів перебування Карпачової на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини незадовільно оцінила її діяльність депутат V скликання від «Нашої України» Катерина Левченко.

«Поки ми не бачимо ефективного захисту прав людини. Ми не бачимо відкритості в діяльності інституту Уповноваженого, не бачимо співпраці з правозахисними організаціями, не бачимо неупередженості і незалежності цього інституту», — заявила Левченко.

Зокрема, представники громадських організацій вважають, що у справі про залучення дітей до участі в політичних акціях омбудсмен намагалася захистити не права дітей, а певну політичну силу.

А громадська організація «Альянс. Майдан» оскаржує обрання Ніни Карпачової на посаду омбудсмена в суді.

Активісти організації вважають незаконною політичну діяльність Уповноваженої з прав людини. Крім того, вони звинувачують Карпачову в тому, що вона не склала депутатського мандату у визначений законом термін.

Як заявив юридичний радник організації Олександр Северин, судовий позов подали 6 активістів цього громадського об’єднання.

У позові вимагається визнати протиправною постанову Верховної Ради від 8 лютого 2007 року про призначення Карпачової Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

Відповідачами за цим позовом є сама Карпачова, Верховна Рада України, її Голова Олександр Мороз і голова комітету з прав людини Леонід Грач.

Верховна Рада вже втретє обрала Ніну Карпачову на посаду омбудсмена 8 лютого цього року. На цю ж посаду висував свою кандидатуру і правозахисник Євген Захаров.
XS
SM
MD
LG