Доступність посилання

ТОП новини

КСУ визнав неконституційним право Президента призначати і звільняти голів судів та їхніх заступників, у Секретаріаті критикують це рішення


Конституційний Суд визнав частину 5 статті 20 Закону «Про судоустрій України» такою, що втратила чинність, і рекомендував Верховній Раді невідкладно законодавчо врегулювати питання про призначення і звільнення голів суду й їхніх заступників. У цьому пункті закону передбачено, що голова суду та його заступник призначається на п’ятирічний термін та звільняється Президентом України за поданням голови Верховного Суду. Заступник голови Секретаріату Ігор Пукшин заявив, що оголошене рішення Конституційного Суду «з юридичного погляду є нікчемне, тобто таке, яке не породжує і не створює ніяких правових наслідків». За словами Пукшина, правоохоронні органи мають дати оцінку цьому рішенню Конституційного Суду.

Як повідомив призначений суддями голова Конституційного суду Валерій Пшеничний, за таке рішення проголосували 10 суддів, проти — 5.

Конституційний Суд визнав частину 5 статті 20 Закону «Про судоустрій України» такою, що втратила чинність, і рекомендував Верховній Раді невідкладно законодавчо врегулювати питання про призначення і звільнення голів суду й їхніх заступників.

Визначити конституційність частини 5-ї статті 20-ї Закону «Про судоустрій України» просили у КС народні депутати від коаліції.

У цьому пункті закону передбачено, що голова суду та його заступник призначається на п’ятирічний термін та звільняється Президентом України за поданням голови Верховного Суду.

Тим часом у Секретаріаті Президента критикують це рішення КСУ.

Заступник голови Секретаріату Ігор Пукшин заявив, що оголошене рішення Конституційного Суду «з юридичного погляду є нікчемне, тобто таке, яке не породжує і не створює ніяких правових наслідків».

За словами Пукшина, правоохоронні органи мають дати оцінку цьому рішенню Конституційного Суду.

Раніше радник Президента Микола Полудьонний заявляв, що жодне рішення КС не матиме юридичних наслідків. А голова Секретаріату Віктор Балога звертав увагу, що після звільнення з посад трьох конституційних суддів, після низки корупційних скандалів «говорити про чинність будь-яких ухвал КСУ не доводиться».

Напередодні голова держави звільнив трьох суддів Конституційного Суду, зокрема і Валерія Пшеничного. Однак ці судді продовжують брати участь у засіданнях. Учора, за словами заступника голови Секретаріату Ігоря Пукшина, звільнені конституційні судді подали заяви до Печерського суду Києва з проханням поновити їх на посадах.
XS
SM
MD
LG