Доступність посилання

ТОП новини

Україна має йти в Європу не зважаючи на політичні баталії


Наталія Вікуліна Брюссель, 28 травня 2007 (RadioSvoboda.Uа) Вибір України, попри політичні баталії, є однозначним – іти в Європу, інтегруватися з європейськими країнами, вважає співголова Комітету парламентської співпраці України та ЄС Володимир Вечерко. Серед пріоритетів майбутньої угоди між Києвом та Брюсселем Вечерко назвав облаштування кордонів, енергетичний діалог, охорону здоров’я.

(rada.gov.ua)
Європейська інтеграція – це не просто назва, це щоденна робота, це майбутнє нашої країни, вважає Вечерко, який минулого тижня взяв участь у черговому колі переговорів щодо майбутньої угоди між Україною та Євросоюзом.

Попри все, що відбувається, робоча група продовжує розробляти нову базу політичної та економічної стратегії між Україною та ЄС. “Договір складається на 10 років з правом продовження, і ми домагаємося, щоб у назві було сказано про політичну асоціацію і економічну інтеграцію”, - каже депутат Верховної Ради Вечерко.

Для Партії регіонів євроінтеграція має велике значення

Народний депутат Володимир Вечерко є членом Партії регіонів. Саме для цієї партії, стверджує він, європейська інтеграція відіграє першорядне значення – адже в цій партії багато промисловців і підприємців, яким необхідний широкий доступ товарів на ринок Євросоюзу.

Володимир Вечерко вважає, що без облаштування і створення інфраструктур на кордоні між Україною та Євросоюзом в останнього можуть виникнути проблеми. Адже нині пропускна здатність на кордоні з українського боку значно нижча, ніж з боку ЄС, тобто, за висловом депутата, це виглядає як шийка пляшки, широка частина якої на території Євросоюзу, а вузька – на українській.

Співголова Комітету парламентської співпраці України та ЄС каже, що в облаштування українського західного кордону кошти вкладатимуть Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк. Прикордонну інфраструктуру будуть створювати українські державні і комерційні установи.

Євроінтеграція піде на користь усім

Добре функціонування кордону між Україною та ЄС сприятиме євроінтеграційним процесам, вважає Володимир Вечерко. У першу чергу це дасть різкий поштовх у розвитку малого й середнього бізнесу, створить додаткові робочі місця, збільшить бюджетні відрахування, покращить соціальної сфери в регіонах. Зі свого боку, Євросоюз збільшить свої транзитні можливості через Україну до країн азійського регіону. Адже багато вантажних автомобілів ідуть у бік Казахстану, Узбекистану з обладнанням, продуктами харчування – хто що перевозить, іде великий потік",- сказав Володимир Вечерко.

Країни Євросоюзу зацікавлені у виробництві й експорті української електроенергії, ЄС готовий допомагати фінансово і робити інвестиційні проекти в енергетичних шахтах України, запевняє Вечерко. Зі свого боку він запропонував європейським партнерам збільшити співпрацю в галузі охорони здоров’я. Ідеться зокрема про те, щоб українські медики частіше могли їздити для обміну досвідом до країн ЄС, більше студентів з України могли навчатися в медичних закладах Європи. Володимир Вечерко також переконаний, що якість своїх медичних препаратів Україна повинна наблизити до європейської. Європейський досвід потрібен Україні також у такому питанні, як медичне страхування, каже депутат.

Матеріали до теми:

• Західний дослідник пропонує надати Україні статус спостерігача в Європарламенті • «Двері ЄС мають бути відчиненими перед Україною» – керівник МЗС Швеції • Кілька євродепутатів виступили за перспективу членства в ЄС для України • Членство в Євросоюзі – це щось на кшталт членства в престижному тенісному клубі...
XS
SM
MD
LG