Доступність посилання

ТОП новини

Резолюцію, що визнає Голодомор в Україні геноцидом, можуть винести на розгляд Європарламенту восени


Про це Радіо Свобода повідомили джерела в Європарламенті. Водночас у Представництві України при ЄС кажуть, що використають найближчі місяці для інформаційної кампанії про Голодомор.

Про це Радіо Свобода повідомили джерела в Європарламенті.

Водночас у Представництві України при ЄС кажуть, що використають найближчі місяці для інформаційної кампанії про Голодомор.

Письмову декларацію про визнання Голодомору геноцидом українського народу підтримало наразі 140 євродепутатів. Таким чином декларація не пройшла — адже слід було зібрати 393 підписи.

Джерела у Європарламенті кажуть, що це звичайне явище, бо євродепутати неохоче ставлять підписи під будь-якими деклараціями.

Однак питання про визнання Голодомору в Україні геноцидом може знову з’явитися восени; можливо, що ініціатором винесення цього питання на голосування в сесійному залі Європарламенту стане один із польських євродепутатів.

У Представництві України при Євросоюзі Радіо Свобода повідомили, що рішення про розгляд питання щодо Голодомору може стати відомим наприкінці червня, а сам розгляд пройде, можливо, ближче до листопада.

У найближчі місяці Представництво України при ЄС разом із іншими партнерами планує провести інформаційні заходи, присвячені Голодоморові.
XS
SM
MD
LG