Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні Верховна Рада планує ухвалити законопроекти, що стосуються проведення дострокових виборів


За словами Президента Віктора Ющенка, голосування 29 й 30 травня стане тестом на політичну відповідальність. Тим часом Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що у переговорному процесі щодо виборів виникли проблеми. На сьогоднішньому засіданні уряду Янукович заявив про необхідність подальшої роботи парламенту. А лідер БЮТу Юлія Тимошенко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, сказала, що між коаліцією та опозицією наразі існує три неузгоджених позиції.


Лідер фракції “Наша Україна” В’ячеслав Кириленко сказав, що парламент має ухвалити до десятка законопроектів, які безпосередньо стосуються дострокових виборів: “Буде ухвалено ще 5-7 законопроектів та постанов, які до кінця дня 30 травня остаточно розблокують у законодавчому плані проведення позачергової парламентської кампанії. Після ухвалення усіх запланованих законопроектів “Наша Україна” та БЮТ проведуть з’їзди та ухвалять рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів”.

Лідер БЮТу Юлія Тимошенко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, зазначила, що між коаліцією та опозицією наразі існує три неузгоджених позиції: “Перша розбіжність у тому, що коаліція проти імперативного мандату. Друга – коаліція наполягає, щоб вибори були дійсними за умови приходу на виборчі дільниці більше 50% громадян України, які мають право голосу. І третя розбіжність стосується поправки до закону про вибори, яка передбачає, що за декілька днів до голосування прикордонні війська подають ЦВК списки людей, які виїхали за кордон, і їх потрібно виключити з голосування”.

Однак деякі представники коаліції висловлюють невпевненість, що сьогодні депутати встигнуть узгодити та ухвалити усі необхідні документи.

А Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що у переговорному процесі щодо виборів виникли проблеми.

“Що стосується переговорного процесу, вій йде в руслі тих домовленостей, по тій заяві, яку ми зробили. Виникли проблеми. Я не буду цього приховувати. Проблеми виникли, але я не хочу зараз на них робити наголос. Тому що ми домовилися, що сьогодні знайдемо відповідь на ці питання, бажано позитивну. Якщо відповідь не буде знайдена, буде погано”, – сказав голова уряду.

На сьогоднішньому засіданні уряду Янукович також заявив про необхідність подальшої роботи парламенту.

Голова уряду зазначив, що домовленості, підписані Президентом, спікером і прем''єром, діють, але вже зараз видно, що двох днів, відведених для роботи Верховної Ради, не вистачає для ухвалення всіх необхідних рішень.

Учора Верховна Рада скасувала 5 своїх постанов щодо указів Президента про розпуск парламенту

За рішенням депутатів, ці документи втратять чинність одночасно зі скасуванням указу Президента про проведення позачергових виборів і розпуск парламенту від 26 квітня.

Крім визнання нечинними деяких постанов, депутати переухвалюють 53 закони, які парламент ухвалив, починаючи з дня розпуску 2 квітня.

Верховна Рада також внесла зміни до закону про Центральну виборчу комісію, згідно з якими повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені Верховною Радою (300 голосами) за мотивованим поданням Президента.

У вівторок Президент на два дні зупинив дію частини свого указу про розпуск Верховної Ради 5-го скликання.

Згідно з новим указом, це зроблено, щоб парламент міг ухвалити законопроекти, компромісно ухвалені сторонами за підсумками переговорів про розв’язання політичної кризи, «з метою реалізації негайних заходів, спрямованих на розв’язання політичної кризи шляхом проведення позачергових виборів у Верховну Раду».

Президент у вівторок закликав Верховну Раду результативно проголосувати за проекти законів, необхідні для проведення її позачергових виборів, та економічні законопроекти.

На думку Віктора Ющенка, голосування 29 й 30 травня стане тестом на політичну відповідальність.

Президент, Прем’єр-міністр і Голова Верховної Ради в ніч на неділю після закінчення політичних консультацій оголосили, що Верховна Рада 5-го скликання збереться 29-30 травня і ухвалить низку рішень, необхідних, зокрема, для дострокових виборів.

Матеріали до теми:

• Хто чи що стоїть на заваді достроковим виборам? (Прямий ефір. Гості Свободи: директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов та виконавчий директор Центру “Софія” Володимир Лупацій.) • Пауза у боротьбі за владу в Україні; Росія повторює в Україні спробу 2004 року; Криза в Україні минула? — Поки що… (європейська преса) • «Європі потрібна стабільна Україна» — керівник делегації Європейського Парламенту Адріан Северин в інтерв’ю Радіо Свобода • Євродепутати розпочинають візит до України • У Європі вітають завершення української кризи, а у Росії лише сподіваються на її завершення
XS
SM
MD
LG