Доступність посилання

ТОП новини

Новий президент Світового банку вірить у силу вільної торгівлі


Ірина Халупа Прага, 30 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Американський Президент Джордж Буш визначився. Наступним президентом Світового банку буде колишній заступник Держсекретаря США, колишній головний американський торговельний представник Роберт Зеллік. Треба лише, щоб його затвердила Рада банку, але це проста формальність. Як тільки вчора почали кружляти повідомлення про те, що Зеллік ймовірно отримає нове призначення, Рада Світового банку оприлюднила заяву, в якій мовиться, що наступний президент цієї установи має бути добрим лідером, ревно підтримувати розвиток бідних країн, бути об’єктивним і незалежним. Багато хто вважає, що саме Роберт Зеллік має такі риси. Отож, хто він, новий керманич Світового банку?

США -- виступ Роберта Зелліка (праворуч) після представлення його Джорджем Бушем, як кандидата на посаду президента Світового банку.
Вашинтон, 30 травня 2007 р.
(epa)
У липні йому буде 54 роки. Він випускник найкращих американських університетів. Любить бігати на довгу відстань. Його предки – німці. Професійна біографія – це і приватний і державний сектори. Кредо – вільна торгівля, це інструмент американських національних інтересів.

Архітектор американської політики щодо Китаю

Роберт Зеллік протягом чотирьох років захищав американський бізнес на посаді головного американського торговельного представника. Він успішно завершив переговори, які привели Китай до членства у Світовій Організації Торгівлі, працював над розробкою договорів про вільну торгівлю з низкою інших країн.

Півтора року Роберт Зеллік був заступником держсекретаря США Кондолізи Райс. На цій посаді його вважали головним архітектором американської політики щодо Китаю. Коли він перейшов до приватного сектору, Райс хвалила його невтомну працю і назвала його своїм «другим я».

Хоча Зелліка не вважають неоконсервативним яструбом, він до цих кіл дуже наближений. Разом із колишнім міністром оборони США Рамсфельдом та низкою інших консерваторів ще 1998 року Зеллік відправив президентові Біллу Клінтону листа, в якому закликав усунути Саддама Хуссейна від влади в Іраку.

Колеги називають його майстром переговорного мистецтва, глибоким мислителем. Зелліку допомагає його незвичне, дещо сухе почуття гумору.

Попереду нелегкі завдання

Рада Світового банку ймовірно затвердить Роберта Зелліка президентом, однак, у самому банку його чекають нелегкі випробування. Перш за все, треба повернути довіру до посади президента. Так вважає Шила Пейдж, аналітик лондонського Інституту закордонного розвитку: “Його першим завданням буде здобути довіру урядів, які є членами Ради банку та і банківських співробітників, щоб банк справді знову зміг нормально запрацювати”.

Крім того, щоб справді допомагати найбіднішим країнам світу, Зеллік мусить переконати держави -донори інвестувати понад 30 мільярдів доларів у програми Світового банку.

Бодай про одне Зелліку не доведеться турбуватися: його дружина Шері в Світовому банку не працює. Отож, конфлікту інтересів не буде.

Матеріали до теми:

• Непорядки в Світовому Банку
XS
SM
MD
LG