Доступність посилання

ТОП новини

Як ОБСЄ контролюватиме місцеві вибори у Молдові цієї неділі


Василь Зілгалов Прага, 1 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Виборці Молдови (приблизно 2,5 мільйони) у неділю, 3 червня, переобирають місцевих депутатів. Як і раніше, не йдеться про вибори в самопроголошеному Придністров’ї, яке де-факто не є підконтрольне Кишиневу від 1992 року. Ці вибори – своєрідне випробовування для правлячих комуністів, які виграли загальні перегони 2005 року. Особливо впертою є політична боротьба в Кишиневі. Другий тур виборів запланований на 17 червня. У якій мірі залучена до контролю за цими виборами Організація з безпеки і співпраці у Європі? Про це розповів Радіо Cвобода керівник спостережної місії ОБСЄ Дітер Боден.

Д.Б.: Ми виставляємо на ці вибори 185 спостерігачів по всій республіці. Ми маємо ще передову команду з 15 осіб, які працюють у Кишиневі вже понад місяць. Також нам допомагають посольства і міжнародні організації...

Р.С.: У чому суть вашого контролю за цими виборами?

Д.Б.: Вона багатогранна. Ми намагалися простежити максимально і передвиборчу кампанію. Для цього ми послали 12 осіб у 6 різних областей Молдови від початку травня. Плюс ще 14 осіб у Кишиневі. Для нас вибори – це процес від виборчої компанії до дня виборів, а також підрахунок і оприлюднення результатів, зведені протоколи та інше. Ми намагаємося зробити все для реальної, незалежної і твердої оцінки виборів у підсумку.

Р.С.: А чи не маєте якихось зауважень щодо недоліків, які ви вже зареєстрували в перебігу передвиборчої кампанії в Молдові?

Д.Б.: У цілому кампанія проходить нормально. Але є випадки залякування деяких кандидатів. І друге наше занепокоєння – преса. Принципу доступу до неї усіх кандидатів тут не завжди дотримувалися...

Р.С.: Що може рекомендувати місія ОБСЄ виборцям і владі Молдови у день виборів?

Д.Б.: Наша головна рекомендація, щоб вибори відбувалися згідно із законом про вибори. І я думаю, що цього будуть дотримуватися, влада зробила чимало для підготовки відповідного персоналу. Таким чином, як я завжди казав, їхні і наші інтереси в проведенні цих виборів, як вільних і справедливих, збігаються.
XS
SM
MD
LG