Доступність посилання

ТОП новини

За очищення Дніпра взялися дайвери


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 4 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Дніпропетровські дайвери хочуть, щоб акваторія Дніпра в межах міста стала чистішою. Щоб показати приклад мешканцям, вони організовано пірнули під воду й визбирали на дні пляшки та металеві банки з-під пива. Річка справді почистішала, але на кілька годин.

Скупатись не бажаєте?
(RadioSvoboda.Ua)
Перш ніж зайти у воду, цього разу дніпропетровські любителі підводного плавання, або ж «по-сучасному» — дайвери, роблять незвичні приготування: вони набивають кишені водолазних костюмів пакетами та мішками для сміття. Щоб їх наповнити, не доводиться глибоко пірнати — на мілині поблизу берега за кілька хвилин назбирують по пакету пляшок.

Керівник клубу дайверів Олег Єфимов цього разу зібрав на акцію два десятка хлопців та чоловіків.

«Це вже третій рік ми таке проводимо. Треба й для цього знаходити час. Щоразу збирали по півтонни сміття. Я вважаю, що результати є. А чи стало сміття в ріці менше, важко сказати. Народ-то продовжує кидати сміття», — каже підводник.

Акцію вирішили провести на початку літа, бо за кілька тижнів у воді вже нічого не розгледиш — від спеки та бруду «цвістимуть» водорості. У дніпропетровській обласній організації Партії зелених, яка вже вдруге організовує дайверів на таку акцію, кажуть, що вода в Дніпрі в межах Дніпропетровська дуже брудна — дітям у ній купатись узагалі не радять.

Прибирати сміття з річки — дорого, але потрібно

Дайвери
(RadioSvoboda.Ua)
А прибрати сміття в акваторії, кажуть, справа дорога: щоб очистити Дніпро від бруду та мотлоху хоча б у межах міста, треба сотні тисяч гривень. Але, додають дайвери, то клопіт міської влади і комунальників, їхня ж акція має на меті передусім виховувати людей.

Олексій Ангурець, заступник голови облорганізації «зелених», сказав Радіо Свобода, що основна частина сміття — це пляшки, пластик, папір, усе те, що не переробляється в воді й може залишається там на десятиріччя і сторіччя.

«Це заважає і розвиткові природної частині водної екосистеми, і відпочинкові, вже не кажу про естетичний вигляд. Головна мета — не просто прибрати кілька тонн сміття, а продемонструвати людям, яка це праця, до чого призводить їхня легковажність, і закликати їх не смітити тут», — каже представник «зелених».

Акцію зрозуміли не всі

За кілька десятків метрів від видовищної акції троє рибалок закидають вудки просто з Набережної. До ініціативи дайверів вони ставляться схвально, однак вудок не полишають. Кажуть, ловити рибу сюди ходять щодня, бо більше ніде — береги Дніпра на території міста забудовані приватними закладами і пройти туди ніяк.

Пан Борис
(RadioSvoboda.Ua)
Пан Борис упійману рибу приносить додому на смажіння або продає. Те, що вона спіймана у каламутній воді, рибалку не турбує.

«Як вам сказати, Ви ж на базарі купуєте рибу. А звідки її возять? Тут риболовна база ловить рибу, вони ж кудись її реалізують. Риби стало менше, бо браконьєрства більше. А чистота води, звичайно, впливає — на певний сорт риби, на хижака, на судака, на окуня», — каже рибалка.

Між тим два десятки дайверів за годину витягають із річки півтонни сміття. Райкомунгосп усе відвантажує та вивозить.

Численні перехожі потроху розходяться: хтось так і не зрозумів, навіщо дайвери збирали сміття, а хтось просто махнув рукою — краще б встановили урни, на кілька кілометрів Набережної їх практично немає.
XS
SM
MD
LG