Доступність посилання

ТОП новини

В Естонії запроваджують заборону на куріння в громадських місцях


Людмила Пилип Рига, 5 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Від сьогодні в Естонії набуває чинності закон, згідно з яким значно обмежується куріння в громадських місцях. Зокрема, відвідувачі ресторанів, барів та кав’ярень зможуть палити лише у спеціально пристосованих для цього приміщеннях. Ті ж курці, які не захочуть відмовлятися від звичної цигарки в барі, повинні готуватися до сплати штрафу у розмірі майже 100 доларів.

В Естонії проживає приблизно 355 тисяч курців, це складає майже третину населення країни
Згідно з даними міністерства охорони здоров’я Естонії, в країні проживає приблизно 355 тисяч курців і 28% із них протягом останніх місяців пробували кинути палити.

„Зони, вільні від куріння”

Ухвалений 2 роки тому в Естонії Закон про тютюн та тютюнові вироби забороняє від сьогоднішнього дня палити в місцях громадського харчування, але власники цих установ для зручності клієнтів можуть облаштувати спеціальні кімнати для куріння.

Один із ініціаторів закону про заборону куріння, головний фахівець міністерства охорони здоров’я Естонії Андрус Ліпард зазначив: „Якщо враховувати досвід інших країн, то стане зрозуміло, що такі кімнати встановлять лише 10% таких установ. Це просто не в їхніх інтересах”.

Деякі готелі в Естонії назвали себе зоною вільною від куріння. Це означає, що курити буде заборонено також і в номерах.

„60-70 відсотків не палять і лише 1/3 курці. Думаю, що тим нашим клієнтам, які не палять, в майбутньому більш подобатимуться наші ресторани без тютюнового диму”, – зазначив голова правління Спілки готелів та ресторанів Естонії Фелікс Мягус.

Поки що в Естонії не забороняється курити просто неба або в кав’ярні, що на відкритому повітрі, проте заборона діє щодо куріння на зупинках громадського транспорту, в пішохідних переходах та в під’їздах багатоквартирних будинків.

Чи зменшиться кількість курців?

Фахівці передбачають, що реалізація Закону про куріння в Естонії сприятиме тому, що більшість курців кидатимуть цю шкідливу звичку. Розуміючи, що це не так просто зробити, в Естонії для них організовані консультаційні кабінети.

Завідувач відділу пульмонології Регіональної лікарні Марі Меден наголошує: „Найперше людина сама повинна вирішити кинути палити. Частіш за все до цього її спонукає якась причина – проблеми зі здоров’ям або ж людина починає розуміти, наскільки ця звичка серйозно впливає на її здоров’я”.

В сусідній з Естонією Литві також діє заборона куріння в ресторанах, кав’ярнях, барах, та казино. А от Латвія в своєму бажанні боротися з палінням вирішила піти далі сусідів. Передбачено, що з наступного року в країні буде заборонене куріння не лише в місцях громадського харчування, але й на вулицях, скверах, майданах та пляжах Заборона поширюватиметься на установи освіти та медицини, кінотеатри, концертні, танцювальні, спортивні зали, дискотеки тощо. Курці не зможуть як раніш покурити на робочому місці та в інших громадських місцях.

Матеріали до теми:

• У сизому диму... Чи працюють антитютюнова реклама і Закон про заборону куріння у громадських місцях?
XS
SM
MD
LG