Доступність посилання

ТОП новини

Зустріч міністрів оборони НАТО і України відбудеться сьогодні у Брюсселі


Помічник Генерального секретаря НАТО з питань політики оборони і планування Джон Колстон заявив, що, звичайно, що представники країн НАТО дуже цікавитимуться розвитком політичної ситуації в Україні. Перед початком засідання Комісії Україна-НАТО глава українського оборонного відомства проведе робочі зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером та міністром оборони Франції Ерве Мореном. Реформи українського сектору збройних сил і безпеки стануть головною темою під час зустрічі міністра оборони України Анатолія Гриценка з колегами з країн НАТО.


Як повідомили в Управлінні прес-служби Міністерства оборони, українську військову делегацію на цих заходах очолюватиме міністр оборони Анатолій Гриценко.

Перед початком засідання Комісії Україна-НАТО глава українського оборонного відомства проведе робочі зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером та міністром оборони Франції Ерве Мореном.

Засідання Комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі НАТО відбудеться в рамках зустрічі міністрів оборони альянсу. Реформи українського сектору збройних сил і безпеки стануть головною темою під час зустрічі міністра оборони України Анатолія Гриценка з колегами з країн НАТО, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Представники України і Північноатлантичного альянсу зустрінуться на робочому ланчі, де й обговорять заплановані питання. Помічник Генерального секретаря НАТО з питань політики оборони і планування Джон Колстон заявив, що, звичайно, що представники країн НАТО дуже цікавитимуться розвитком політичної ситуації в Україні: «Втім, я очікую, що головну увагу ми зосередимо на реформах у секторі оборони і безпеки. Але я вважаю істотним, що інтенсивність і глибина відносин НАТО з Україною і з властями у Києві не постраждали від політичних змін, політичної непевності, що було випробуванням для України в останні кілька років».

За словами Колстона, співпраця НАТО й Києва ніколи ще не була такою ґрунтовною і глибокою, як зараз. До того ж альянс розширив співпрацю із відділами безпеки українського міністерства внутрішніх справ, міністерства з питань надзвичайних ситуацій, СБУ тощо, зауважив Джон Колстон. Він додав, що альянс взяв на себе зобов’язання і надалі просувати відносини з Україною.

По завершенні засідання Комісії Україна-НАТО Яап де Хооп Схеффер та Анатолій Гриценко візьмуть участь у церемонії відкриття фотовиставки, присвяченій 10 річниці Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

Перед початком засідання Ради євроатлантичного партнерства на рівні керівників оборонних відомств заплановано робочу зустріч Міністра оборони України Анатолія Гриценка з Міністром оборони США паном Робертом Ґейтсом.

На спільній зустрічі міністри оборони НАТО обговорять питання протиракетної оборони, ситуації в Афганістані і Косово.

Справа розміщення систем протиракетної оборони буде на порядку денному засіджання Комісії НАТО-Росія, на якій уперше буде присутній новий російський міністр оборони Анатолій Сердюков. Помічник генсека альянсу Колстон не сумнівається, що протиракетна оборона і Договір про звичайні збройні сили в Європі викличуть на Комісії НАТО-Росія жваві дебати.

Матеріали до теми:

• Віктор Ющенко: Україні не треба змінювати оборонну політику через заяви Путіна про нові цілі в Європі для російських ракет

• Віктор Ющенко: У зв''язку з можливим перенаціленням російських ракет на об’єкти у Європі Україна повинна прискорити вступ у НАТО

• НАТО каже Росії, що їй треба вивести війська з інших країн. (Огляд європейської преси)
XS
SM
MD
LG